Nordic Walking na Receptę – patronat kardiolog prof. dr hab. med. Grzegorz Raczak wsparte przez Akademię Zdrowia Santandera

Nordic Walking na Receptę

8 maja ruszyła ogólnopolska akcja bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”.

Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek o godzinie 17:00, przez 30 tygodni w ponad 100 miejscowościach, we wszystkich województwach. Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Jej ambasadorami są m.in. Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska Santander Consumer Banku. Dzięki dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki inicjatywie „Nordic Walking na Receptę”, akcja obejmie ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski.

„Nordic Walking na Receptę” jest innowacyjnym, a zarazem kompleksowym projektem mającym na celu zaktywizowanie osób zagrożonych syndromem metabolicznym oraz chorobami układu krążenia. Wspólne treningi będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, od 8 maja do 27 listopada.

Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń będą czuwać profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy będą prowadzić godzinne zajęcia w całej Polsce w każdy wtorek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu. Może w nich wziąć udział każdy bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia sprawności fizycznej i wydolności podopiecznych.

Lokalizacja

Park Południowy

 

Komentarze