WKS Śląsk Wrocław vs. Pogoń Szczecin

WKS Śląsk Wrocław vs. Pogoń Szczecin

We wtorek, 8 maja piłkarze Śląska Wrocław przedostatni raz w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Rywalem na Stadionie Wrocław będzie Pogoń Szczecin. Początek o 20.30.

W pierwszym meczu tych drużyn w sezonie 2017/2018 Śląsk gładko pokonał szczecinian aż 3:0. Dwie bramki strzelił Marcin Robak, a wynik meczu ustali Arkadiusz Piech. Ówczesna Pogoń była jednak czerwoną latarnią ligi i znacząco różniła się od obecnego zespołu. Po zmianie trenera – Macieja Skorżę pod koniec ubiegłego roku zastąpił Niemiec Kosta Runjaic – Pogoń punktuje o wiele lepiej. Rosnąca forma szczecinian zaowocowała również zwycięstwem nad WKS-em w rewanżu przed własną publicznością (3:2), rozegranym 2 kwietnia.

Równie wysoką dyspozycją w ostatnich tygodniach mogą jednak pochwalić się podopieczni Tadeusza Pawłowskiego. Piłkarze WKS-u, podobnie, jak ich wtorkowy rywal, w ostatnich czterech meczach zgromadzili aż 10 punktów, odnosząc przy tym trzy ligowe zwycięstwa z rzędu. W poprzedniej kolejce Śląsk po bardzo dobrym meczu zremisował 3:3 na wyjeździe z Cracovią Kraków. Szczecinianie zaś odprawili z kwitkiem piłkarzy Arki Gdynia (3:2).

Wydaje się, że przedostatni mecz w tym sezonie na Stadionie Wrocław będzie pojedynkiem dwóch zespołów, które rozczarowywały swoją postawą przez większą część sezonu i nie zrealizowały przedsezonowych założeń o walce w grupie mistrzowskiej, ale jednocześnie będzie to mecz drużyn, które pod koniec rozgrywek złapały wysoką formę i są na fali wznoszącej.

Kibice, którzy we wtorkowy wieczór zdecydują się odwiedzić Stadion Wrocław mogą więc liczyć na dobre i zacięte spotkanie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że oba kluby w dotychczasowych spotkaniach w sezonie 2017/2018 zgromadziły po 41 punktów i z dużym prawdopodobieństwem dzisiejszy mecz zdecyduje o tym, kto zajmie na koniec sezonu co najmniej drugie miejsce w grupie spadkowej Lotto Ekstraklasy.

Jak kupić bilety na mecz?

Bilety dostępne do zakupu przez internet oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Więcej informacji o biletach na stronie klubu w zakładce Cennik biletów.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stadion Wrocław

 

Komentarze