Tauron MKS Dąbrowa Górnicza vs. Impel Wrocław

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza vs. Impel Wrocław

Przed Impelem Wrocław kolejny z rzędu mecz na wyjeździe. Tym razem wrocławianki zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza. Na terenie rywalek siatkarki Marka Solarewicza będą chciały zdobyć pełną pulę punktów, by oddalić się od strefy barażowej.

Mecz z drużyną ze Śląska wydaje się być idealną okazją do zdobycia trzech punktów w tabeli. MKS zamyka bowiem stawkę drużyn Ligi Siatkówki Kobiet i z dorobkiem 9 punktów ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w elicie. To jednak nie oznacza, że dąbrowianki podłożą się rywalkom. Do końca sezonu pozostało 7 meczów, a także matematyczne szanse na to, że zespołowi z Dąbrowy uda się uniknąć relegacji do pierwszej ligi.

To sprawia, że piątkowy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Dąbrowianki będą chciały wygrać, by móc zachować jeszcze cień nadziei na wyjście ze strefy spadku. Impelki za to potrzebują punktów, by zwiększyć przewagę nad zespołami, które walczyć będą o uniknięcie barażu z pierwszoligowcem.

Impelki do meczu z dąbrowiankami przystąpią po dwóch przegranych – z brązowym medalistą mistrzostw Polski – Developresem SkyRes Rzeszów oraz z wicemistrzem Polski – Grot Budowlanymi Łódź. O ile w tym pierwszym meczu wrocławianki podjęły rękawice i nawiązały walkę z utytułowanym rywalem, o tyle w spotkaniu w Atlas Arenie – zespołowi z Dolnego Śląska zabrakło argumentów, by walczyć z gospodyniami.

Faworytem starcia wydaje się być Impel Wrocław. Siatkarki z Dolnego Śląska będą chciały powtórzyć wyniki z pierwszej rundy, gdy w Hali Orbita pokonały rywalki i zebrały pełną pulę punktów.

Mecz 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza, a Impelem Wrocław odbędzie się 9 marca o godzinie 17.00 w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej.

Lokalizacja

Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej

Aleja Róż 3, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Komentarze