Niezwykła nekropolia – Cmentarz św. Wawrzyńca

Niezwykła nekropolia – Cmentarz św. Wawrzyńca

Hello Ponad zaprasza na wycieczkę po jednym z najstarszych wrocławskich cmentarzy, która odbędzie się 14 marca o godzinie 17.00. Będziecie mieli okazję poznać powstałą w 1866 roku nekropolię przy ul. Bujwida, na której spoczywa wielu znanych wrocławian.

Na cmentarzu św. Wawrzyńca spoczywają osoby zasłużone dla Wrocławia, między innymi tragicznie zmarły Włodzimierz Szomański. Znajduje się tam się symboliczny grób Wandy Rutkiewicz, pochowani są artyści, naukowcy i miejscy społecznicy. Cmentarz jest również miejscem spoczynku wrocławskich biskupów pomocniczych oraz zakonnic z różnych zgromadzeń zakonnych, w sumie pochowano tam ponad 145 zasłużonych Wrocławian.

Sam cmentarz stanowi niezwykłą przestrzeń wypełnioną pamiątkami sztuki sepulkralnej reprezentującej różne trendy i style w sztuce od połowy XIX wieku, a całość jest uwikłana w piękną zieleń. Sama nekropolia była wielokrotnie planem filmowym i przedmiotem zainteresowania literatów. Jeżeli chcecie posłuchać historii życia niezwykłego poety Rafała Wojaczka, zobaczyć niezwykły nagrobek prof. Tadeusza Kozaczewskiego czy wspomnieć najsłynniejszego polskiego glacjologa prof. Alfreda Jahna to przyjdźcie na wycieczkę.

Odwiedzicie również niezwykłą świątynię proj. arch. Zbigniewa Pratczyńskiego, poszukacie wrocławskich „śladów” Alzheimera i zobaczycie jak mieszka znana, wrocławska artystyczna familia Jarodzkich.

Cena: 29 zł/os.
Szczegóły i zapisy

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerami telefonu +48 667 999 952 i +48 667 999 906 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Lokalizacja

Cmentarz św. Wawrzyńca

 

Komentarze