Kliniki – medycyna i architektura – wycieczeka

Kliniki – medycyna i architektura – wycieczeka

Hello Poland zaprasza na spacer z przewodnikiem, który odbędzie się we wtorek, 13 marca o godzinie 17:00. Wędrując urokliwymi alejami będziecie mogli podziwiać udane rewitalizacje i najnowsze inwestycje Akademii Medycznej, poznacie też najważniejsze postacie z historii medycyny wrocławskiej.

Niezwykle malowniczy, wrocławski zespół budynków instytutów i klinik dawnego Wydziału Medycznego uniwersytetu wpisuje się w linię rozwojową tego typu obiektów na świecie powstających na przełomie XIX i XX wieku.

Każdy budynek miał w założeniu łączyć funkcje naukowo-badawczą z dydaktyczną, kliniki dodatkowo były przeznaczone na szpitale z przychodniami. Zespół reprezentuje w charakterze typ ceglanej architektury proweniencji berlińskiej z elementami "stylu hellenistycznego". Podczas spaceru poznacie kompozycję urbanistyczną całego zespołu, przyjrzycie się poszczególnym klinikom, jak i pojedynczym obiektom.

Gdzie rośnie najpiękniejsza wrocławska magnolia, dlaczego do tego muzeum są wpuszczani tylko ludzie o „silnych nerwach", co kryje się pod słowem "izolatorium", dlaczego na elewacjach budynków są metalowe aplikacje przedstawiające zwierzęta i gdzie był zlokalizowany słynny ogród Josepha Maxa – na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi.

Cena: 29 zł/os.
Zapisy i szczegóły

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerami telefonu +48 667 999 952 i +48 667 999 906 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Lokalizacja

Most Zwierzyniecki

Curie-Skłodowskiej,  Wrocław

Komentarze