6. Nocny Wrocław Półmaraton

6. Nocny Wrocław Półmaraton

6. Nocny Wrocław Półmaraton ruszy 16 czerwca 2018 r. o 22.00. W kolejnej edycji jednego z największych w kraju półmaratonów będzie mogło wystartować aż 12 tysięcy biegaczy – o 1 tys. więcej, niż w 2017 roku.

To bardzo dobra wiadomość, bo przypomnijmy, że 11 tys. pakietów startowych 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znalazło nabywców w rekordowym tempie – w miesiąc i trzy dni.

Impreza odbędzie się w stylistyce disco lat 70., 80. i 90. – taka będzie też oprawa muzyczna towarzysząca biegaczom. Po raz kolejny zawodnicy przekroczą linię mety na Stadionie Olimpijskim, przy dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach. Trasa, którą wcześniej pokonają będzie zbliżona do tej znanej z poprzedniej edycji.

Półmaratończycy przemierzą trasą pokrywającą się z ubiegłoroczną. Bieg przez Wrocław rozpoczną od bramy głównej Stadionu Olimpijskiego, później przez plac i most Grunwaldzki, następnie na południe – przez ulice: Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, znów na północ ulicą Powstańców Śląskich, później Piłsudskiego, Podwalem, Ruską, Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Norwida i z powrotem przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego.

Każdy z uczestników otrzyma po przekroczeniu mety medal w kształcie krasnala, nawiązującego do stylistyki disco: w tanecznej pozie, charakterystycznych spodniach „dzwonach” w jaskrawozielonym kolorze i z brodą ułożoną w „afro”. Podobnie, jak w poprzednich latach, trofea z półmaratonu i maratonu będą łączyły się ze sobą: pamiątką ukończenia biegu na pełnym dystansie stanie się drugi krasnal, tym razem upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – z flagą narodową, elementami wojskowego umundurowania i czerwonym kwiatem.

Zgodnie z tradycją, przed startem półmaratonu, wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego. Uczestników tej imprezy nie obowiązuje żaden limit wieku – mogą wziąć w niej udział nawet najmłodsi biegacze.

Bieg rodzinny wystartuje o 20.00, a dystansem do pokonania będzie 1 mila olimpijska – około 1600 metrów. Czas ukończenia nie będzie mierzony. 

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze