Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym

Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym

Dzień Pszczoły – impreza organizowana od kilku lat w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego należy do najbardziej urokliwych, jak i najważniejszych. Choć świadomość roli pszczół i innych owadów zapylających w naszym świecie jest coraz lepsza, to niszczycielska działalność człowieka wciąż przynosi opłakane skutki dla życia tych pożytecznych owadów.

W tym roku Dzień Pszczoły przypadnie w niedzielę, 5 sierpnia. Wzorem ubiegłych lat do wzięcia udziału w tej edukacyjnej, a zarazem wesołej imprezie zaproszeni są tak dorośli, jak i dzieci.

W godzinach od 10 do 16 można będzie

  • posłuchać opowieści fachowców o pszczołach i pszczelarstwie
  • przyjrzeć się bartnikom przy tworzeniu kłody bartnej
  • podczas warsztatów zobaczymy, jak samemu zbudować domki dla owadów, i nie tylko zobaczymy, ale też będziemy mieli okazję własnoręcznie je wykonać
  • razem ze specjalistą poszukamy roślin miododajnych
  • zaplanowano konkursy dla dorosłych i dla dzieci, wykonywanie prac plastycznych, gry plenerowe z ciekawymi nagrodami
  • Miejska Biblioteka Publiczna organizuje czytanie książek na leżakach

Nowością tegorocznego Dnia Pszczoły będzie obecność Fundacji Instytut Rozwoju Pszczelarstwa z prezesem Łukaszem Wyszkowskim. Przedstawiciele Fundacji przywiozą dwa ule z rojami młodych pszczół rasy kraińskiej, łagodnych, a więc dobrze współpracujących z człowiekiem. Ule zostaną ustawione na dachu Panoramy Natury. Na kiermaszu będą sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze