Nie tylko filmy – wydarzenia podczas Kina Dzieci

Nie tylko filmy – wydarzenia podczas Kina Dzieci

Warsztaty, wykłady, robienie mebli, beatboxowa improwizacja – takie i inne atrakcje czekają na dzieci i ich opiekunów podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wydarzenia towarzyszące zajmują pokaźną część tegorocznego programu. Zapowiada się dziewięć dni pełnych festiwalowych wrażeń, wypełnionych seansami filmowymi, spotkaniami z twórcami i zaproszonymi gośćmi. Zgodnie z festiwalowym hasłem nastała „Pora na ciekawość”.

Na poszukiwania kwiatu paproci

Główną część festiwalowego programu stanowi sekcja konkursowa, w której znalazło się osiem pełnometrażowych filmów dla młodych widzów, walczących o nagrodę Kwiatu Paproci. Najlepszy film wybiorą trzy składy jurorskie (dziennikarzy, twórców oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz ogólnopolska publiczność. Wybór nie będzie łatwy, bo w konkursowej selekcji znalazła się m.in. animowana „Superagentka” o perypetiach Agathe-Christine, rozgrywająca się w dalekiej Manili „Blanka” opowiadająca o potrzebie bliskości, czy zainspirowany średniowieczną historią i osnuty wokół tajemniczego listu „Storm. Opowieść o odwadze”.

Wybór ulubionego bohatera

Widzowie we Wrocławiu wybiorą również ulubionych bohaterów filmów krótkometrażowych. Sekcja „Krótkie historie” to 18 tytułów, w tym m.in. „Nie jestem myszką”– opowieść o nazywanej myszką małej Lucy, która podbiła festiwale od Zlina po Chicago, a także nagrodzone Oscarem „Pan Hublot” oraz „Niedźwiedzia opowieść”.

Mamy nos w książkach

To nowość w tegorocznym programie Kina Dzieci, w której zaprezentowane zostaną adaptacje książek, zarówno klasyka literatury dla dzieci, jak i nowości z księgarskich półek. Na ekranie zagoszczą znani i lubiani: Lasse i Maja z Biura Detektywistycznego, bohaterowie książek Astrid Lindgren, do tego Tsatsiki, Mama Mu, Albert Albertson oraz Basia (znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak). 

Ahoj! Kino czeskie

Od początku Kino Dzieci zagląda do innych krajów, by znaleźć najciekawsze filmowe opowieści. W tym roku festiwal przygląda się filmom, które powstały w Czechach. Na pokazach we Wrocławiu będzie można zobaczyć zarówno klasykę (np. niezapomnianego „Krecika”), jak i nowe produkcje (np. „Niedoparki”). Poza seansami w ramach sekcji znalazły się także warsztaty z języka czeskiego czy skarpetkowe warsztaty plastyczne, które poprowadzi reżyserka „Niedoparków” – Galina Miklínová.

Pora na ciekawość

Festiwalowy program to ponad 100 niezwykłych tytułów dla widzów w wieku 4-12 lat. Znalazły się w nim filmy aktorskie, animacje, produkcje krótko- i pełnometrażowe. To obrazy, które zdobyły już uznanie na międzynarodowych festiwalach, były oklaskiwane na całym świecie, oraz takie, które są premierami tytułów i dopiero zaczynają swoją przygodę wśród kinowych widzów. Festiwal Filmowy Kino Dzieci to okazja do tego, by poznać niezwykłe historie, posłuchać mądrych opowieści i bawić się z najbliższymi. Bo film to także spotkania, przygody i zabawa. Wystarczy przyjść do kina – właśnie zaczyna się „Pora na ciekawość”. 

Bilety i szczegółowy program

Ceny biletów do kina – 12 zł (pojedynczy),10 zł (przy zakupie min. 3 biletów na jeden pokaz).

Wszystkie punkty programu tegorocznego festiwalu, w tym wydarzenia towarzyszące i możliwośc zakupu biletów – na stronie organizatora poniżej.  

 

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław

Komentarze