Majówka na Wyspie Słodowej 2017

Majówka na Wyspie Słodowej 2017

Organizatorzy zapraszają na Majówkę na Wyspie Słodowej i Piaskowej. W tym roku przygotowano 3 dni wypełnione koncertami oraz animacjami dla dzieci i rodzin. W programie także wieczorny seans filmowy, pokaz mody, stand-upy i wiele innych atrakcji.

Na obu wyspach powstanie 7 tematycznych stref, które wypełnią różnorodne aktywności zgodne z ich tematyką:

  • Strefa Rodzinna (hamaki, leżaki, planszówki, badminton)
  • Strefa Smakosza (food trucki, mobilni bariści)
  • Strefa Zdrowia (spotkania z dietetykiem, warsztaty dot. faktów i mitów żywieniowych)
  • Strefa Sportu (ćwiczenia z trenerami, konsultacje i porady fizjoterapeutów, fitness dla dzieci, body ART, zumba, zdrowy kręgosłup i wiele innych).
  • Strefa Art (wystawa prac lokalnych artystów)
  • Strefa Uśmiechu (atrakcje dla najmłodszych: warsztaty taneczne, gra miejska, zabawy z animatorami, malowanie twarzy, dmuchańce)
  • Strefa Dobrego Serca (informacja na temat wolontariatu i pomocy potrzebującym we Wrocławiu).

Poza strefami uruchomiona zostanie też scena, na której zagrają lokalni artyści, stand-uperzy, odbędzie się tez pokaz mody.

Opis wydarzenia

Lubisz tańczyć, interesujesz się modą, a może zawsze chciałeś nauczyć się grać na bębnach? Specjalnie dla ciebie otwieramy Strefę Art. Szkoła tańca Just Move pokaże, jak żyć pasją do tańca i czerpać z niego nieskończone źródło energii i motywacji do działania. Na Wyspie zaprezentuje swoje umiejętności oraz zachęci Was do wspólnej nauki i zabawy. O projektowaniu odzieży opowie Sonia Tattam – autorka marki odzieżowej Mellody z pogranicza boho-romantic. W swojej karierze projektowała m.in. dla Lilly Allen, Ellie Goulding, Kuby Wojewódzkiego, Reziego czy Marty Wierzbickiej. Podczas majówki zaprezentuje swoje kolekcje i odpowie
na pytania dotyczące świata mody. Warsztaty bębniarskie poprowadzi z kolei grupa Foliba. Zespół wykonuje aranżacje inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. Ma za sobą ponad 400 występów w Polsce i za granicą.

Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Strefy Sportu, w której z pewnością nie zabraknie różnych form ruchu na świeżym powietrzu. Gościem specjalnym będzie Marta Tymoszewicz – osobowość roku 2016 według Polskiego Orła Biznesu. Od 11 lat prowadzi fitness Coaching/Studio. Wytrwale dąży do celu i nigdy się nie poddaje. Za swoją postawę życiową oraz promowanie treningu bodyART w Polsce otrzymała nagrodę – Skrzydła Sukcesu. Podczas majówki poprowadzi zajęcia fitness.

Nieco wolniej czas upłynie uczestnikom Strefy Rodzinnej, w której razem z najbliższymi będzie można pograć w badmintona czy po prostu odpocząć na przygotowanych leżakach i hamakach. Czas umilą także gry planszowe, które z powodzeniem można nazwać przenośnym centrum rodzinnej rozrywki. W końcu nic tak nie integruje jak spora dawka zdrowej rywalizacji.

W Strefie Uśmiechu animatorki zrobią wszystko, żeby rozchmurzyć nawet najbardziej posępne twarze. Z kolei
w specjalnie wydzielonej Strefie Zdrowia chętni będą mogli zasięgnąć porad specjalistów. Konsultacji na temat zdrowej diety udzieli Diana Szumilas – dietetyk. Skorzystać będzie można także ze wskazówek fizjoterapeuty, który podpowie, jak zadbać o kręgosłup oraz radzić sobie z dolegliwościami bólowymi.

W Strefie Dobrego Serca pojawią się przedstawiciele fundacji „Król i Smok” oraz „Mam Marzenie”. Na Wyspie nie zabraknie też dobrej kuchni. O dobre jedzenie i swieżo parzoną kawę zadbają food trucki oraz mobilni bariści, którzy staną w Strefie Smakosza.

Wieczorem działalność stref uzupełnią atrakcje sceniczne.

  • 1 maja na plenerowej scenie zaprezentują się lokalne zespoły, które udowodnią, że Wrocław dobrą muzyką stoi. Podczas koncertów będzie można posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych.
  • 2 maja zapraszamy na seans pod chmurką. Oprócz kina plenerowego na uczestników czekać będą także pokazy taneczne.
  • 3 maja nie zabraknie z kolei kąśliwych uwag i złośliwego poczucia humoru. Stand up od lat gromadzi rzesze fanów na całym świecie, rozbawiając publikę do łez. Prześmiewcze monologi rodzimych kominków uzupełnią występy artystów z Wrocławia i okolic.

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze