XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

W dniach 19-20 sierpnia 2017 wrocławski Rynek po raz kolejny zamieni się w scenę dla artystów ulicznych z całego świata. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Nie zabraknie muzyki na żywo, pokazów ogniowych, tańca brzucha, akrobacji w kole cyrkowym, sztuczek z balonami, pokazów żonglerki, balansowania i manipulacji.

Swoje umiejętności zaprezentują artyści z Czech, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów. Jednocześnie występy będą odbywać się na ok. pięciu przystankach festiwalowych, a każdy artysta wystąpi 1-2 dziennie.

W Przejściu Żelaźniczym, tuż obok CaféTHEA, odbywać się będą warsztaty kuglarskie, spotkania z artystami i cyrkowe jam session. Późnym wieczorem w Klubie PROZA przy Przejściu Garncarskim 2 odbędzie się wyjątkowe widowisko artystyczno-rozrywkowe BuskerBus Kabaret.

W programie kuglarstwo, taniec, teatr i muzyka. Artyści udowodnią, że te wszystkie dyscypliny można połączyć. Zaprezentują swoje najlepsze triki i spontanicznie wymyślone pokazy, którymi nieustannie zaskakują. To wszystko przy bogatej oprawie muzycznej. Wielkie jam session z udziałem festiwalowych gwiazd i lokalnych artystów to już tradycja. Każdy BuskerBus Kabaret jest unikalny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie ma barierek i krzeseł, więc warto zabrać ze sobą karimatę, aby wygodnie obejrzeć przedstawienia.

Pamiętajcie, że dla artystów ulicznych wynagrodzeniem jest to, co otrzymają od publiczności. Nie zapomnijcie wynagrodzić ich pieniędzmi, owacjami czy chociaż uśmiechem. Im więcej dacie im energii, tym więcej otrzymacie jej od nich.

Wydarzenie dotowane jest ze środków Gminy Wrocław.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu

Rynek,  Wrocław

Komentarze