Technology Days w Galerii Dominikańskiej

Technology Days w Galerii Dominikańskiej

Co słychać w świecie gier? Na własne oczy przekonają się o tym fani gamingu i nowych technologii podczas Technology Days, wydarzenia odbywającego się w dniach 24 lipca-22 sierpnia w Galerii Dominikańskiej.

Na jego uczestników czeka fascynujący świat gier PC, konsolowych oraz niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości. We współpracy z partnerami przygotowano pięć Wakacyjnych Stref Technologicznych, turnieje i konkursy z nagrodami. Akcja odbywa się w ramach „Lata w Mieście”, z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych.

Na cztery tygodnie Galeria Dominikańska zamieni się w gamingowe miasteczko, pełne atrakcji
i nowinek dla miłośników komputerowej rozrywki. Do dyspozycji uczestników będzie 6 stanowisk PC, 4 kioski Xbox, kokpit oraz stanowisko VR. Rozgrywki zaplanowano w ramach 5 Wakacyjnych Stref Technologicznych zlokalizowanych na poziomie -1.

W Strefie PC swoich sił będą mogli spróbować wszyscy – grając dla zabawy lub biorąc udział
w rywalizacji 1:1 w Fortnite, Minecraft, Roblox czy Osu. Zagorzałych graczy czeka tu również solidna porcja wiedzy na temat nowinek dostępnych na rynku gamingowym. Najnowsze gry będzie można przetestować z kolei w strefie konsolowej. Na uczestników z każdej grupy wiekowej, w tym na najmłodszych i ich rodziców, czekają: Gigantozaur, Minecraft, Minecraft Dungeons i PixArk.

Niecodzienną rozrywkę odwiedzającym zapewni strefa VR, prezentująca możliwości wirtualnej rzeczywistości. Gracze będą również mogli rozegrać wyścigi w ramach Forzy, F1 czy Project Cars w  specjalnie przygotowanej Strefie Racingu. Swoje marzenia każdy z uczestników Technology Days będzie mógł przenieść na szklany ekran za pomocą tabletów graficznych w Strefie tabletów.

Udział w Technology Days jest bezpłatny. Miasteczko gamingowe będzie czynne w dniach
24 lipca - 22 sierpnia 2020, od piątku do soboty, w godzinach 10.00-19.00, zlokalizowane na  poziomie -1. Partnerami akcji są: Media Markt, LG, TP Link, Wacom, SPC Gear i Hiro.

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji odwiedzających są środki higieny oraz dezynfekcji. Urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu. Obsługa jest wyposażona w maseczki, przyłbice oraz rękawiczki jednorazowe.

Liczba osób przebywających jednocześnie w miasteczku gamingowym jest ograniczona i dostosowana do norm ustawowych. Wszystkich uczestników obowiązuje noszenie maseczek oraz zasada dystansu społecznego (1,5 m).

Lokalizacja

Galeria Dominikańska

Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

Komentarze