T-Mobile Ligi Akademickiej w rozgrywkach League of Legends

T-Mobile Ligi Akademickiej w rozgrywkach League of Legends

W sobotę, 18 stycznia, poznamy zwycięzcę piątego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w rozgrywkach League of Legends. Finał odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10), a tytułu mistrzowskiego bronią „Inżynierzy” PWr.

Liga Akademicka

to rozgrywki esportowe, w których szesnaście drużyn przez osiem tygodni rywalizuje tocząc boje m.in. w popularnej grze League of Legends. O zwycięstwo walczą dwa pięcioosobowe zespoły, a ich zadaniem jest dotarcie do bazy przeciwnika i zniszczenie tzw. „nexusa”, głównego budynku w grze. Mecze toczone są do dwóch zwycięstw na mapie.

W finale reprezentanci Politechniki Wrocławskiej zmierzą się z „Lwami” z Politechniki Gdańskiej. W walce o mistrzostwo obie drużyny spotkają się ze sobą już po raz czwarty, a trzykrotnie górą byli studenci z PWr. Czy i tym razem uda im się poskromić Lwy?

Wcześniej w meczu o trzecie miejsce zobaczymy „Watahę” z Wojskowej Akademii Technicznej oraz „Morsy” z Uniwersytetu Gdańskiego.

Poza finałami League of Legends odbędzie się również finał pierwszego sezonu Coding Masters, czyli mistrzostw Polski absolwentów i studentów w programowaniu.

Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 od finału Coding Matsers, a o godz. 16.00 ruszą rozgrywki League of Legends. Gospodarzem finałów będzie Filip „Testree” Mątowski, a w roli komentatorów usłyszymy Łukasza „Leo” Mirka oraz Pawła „Delorda” Szablę.

Dla widzów organizatorzy przygotowali m.in. pakiety powitalne, gadżety do kibicowania oraz strefę, w której będzie można pograć w CS:GO i zdobyć nagrody specjalne.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Lokalizacja

Strefa Kultury Studenckiej – Politechnika Wrocławska

Hoene-Wrońskiego J. 12, 50-370 Wrocław

Komentarze