Oryginalna-pierwsza tarcza Kapitana Ameryki już w Polsce!

Oryginalna, pierwsza tarcza Kapitana Ameryki w MovieGate

Organizatorzy zapraszają fanów Marvel'a  30.kwietnia do MovieGate, gdzie odbędzie się uroczysta odsłona pierwszej tarczy popularnego bohatera Kapitana Ameryki.

Oryginalny rekwizyt dopiero w tym tygodniu dotarł do Wrocławia z Los Angeles i będzie można go zobaczyć jedynie na wystawie w podziemiach placu Solnego MovieGate.

 W celu wejścia VIP i uniknięcia kolejki organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: +48 662 911 003 lub biuro@moviegate.pl

Pierwsza Tarcza Kapitana Ameryki z 1990 roku była bronią głównego bohatera Steve Rogers'a, w którego postać wcielił się Matt Salinger.

Serii Marvel Comics nie trzeba chyba już nikomu przedstawiać. W komiksie Captain America Comics w założeniu miał być uosobieniem patriotyzmu i potęgi militarnej USA. Postać z początku była wykorzystywana do celów propagandowych (na okładce komiksu, w którym zadebiutował, uderza pięścią w twarz Adolfa Hitlera).

 Do tytułowej roli rozważano Arnolda Schwarzeneggera, Vala Kilmera i Dolpha Lundgrena, ale ten pierwszy miał nieodpowiedni akcent, a Lundgren był zajęty pracą na planie filmu „Punisher".

Tarcza – Biały wzór gwiazdy jest ręcznie malowany, osadzony na niebieskim tle. Gwiazdę oplatają białe i czerwone pierścienie – wszystkie kolory nawiązują do flagi USA, co już podkreśla patriotyczny charakter bohatera. Tarcza jest w doskonałym stanie, z niewielkimi przeciekami czerwieni na okręgach, wskazującym na jej ręcznie wykonanie. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław

pl. Solny 10a,  Wrocław

Komentarze