Koncert charytatywny ZOO Wrocław – Milczące Lasy

Koncert charytatywny ZOO Wrocław – Milczące Lasy

Czy ktokolwiek wyobraża sobie las, w którym nie słychać śpiewu kosa czy stukania dzięcioła? Taka rzeczywistość dotyczy już niektórych regionów Azji Południowo-Wschodniej. Wrocławskie zoo przekonuje, że każdy może pomóc ratować azjatyckie gatunki ptaków i z tej okazji organizuje pierwszy w historii zoo koncert charytatywny.

Do współpracy zaproszono m.in. takich artystów jak Kamil Bednarek, Abradab, Anja Sei, Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Milomailo, Natalia Lubrano, MAPA (Magda Pasierska), Nick Sinckler.

Stare jawajskie powiedzenie głosi, że człowiek sukcesu musi posiadać pięć rzeczy: konia, dom, żonę, kris (sztylet ceremonialny) i ptaka w klatce. Azjaci uwielbiają śpiew ptaków, dlatego trzymają je w domach.

Zamiłowanie do tej tradycji sprawiło, że obecnie to właśnie w Azji znajduje się największa liczba zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków. Swoje „dokłada” degradacja środowiska. To także tam trwa nielegalna wycinka egzotycznego drewna na podłogi, meble i bibeloty. Lasy, które pozostały, coraz częściej wypełnia cisza.

O skali problemu świadczy fakt, że na koniec 2017 roku na Czerwonej Liście znajdowało się 11 121 gatunków ptaków, z czego 13% bezpośrednio zagrożonych wyginięciem, czyli 1 460 gatunków. Oczywiście najtrudniejsza sytuacja jest w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie podwyższono status zagrożenia dla 19 gatunków ptaków.

Jak kupić bilet na koncert?

Stąd kampania edukacyjna „Milczące lasy” zainicjowana przez EAZA, do której włączył się wrocławski ogród zoologiczny. W ramach kampanii wrocławskie zoo przeprowadziło m.in. konkursy wiedzy i fotograficzne, odbyło się również ptakoliczenie.

Jednak najbardziej spektakularnym działaniem jest koncert charytatywny, do udziału w którym zoo namówiło wielu znanych i cenionych artystów. Na tę okazję powstała również piosenka autorstwa Anji Sei (Anny Sejdak) i Dawida Majewskiego pt. „Milczące Lasy”.

Koncert odbędzie się 13 czerwca (czwartek) o godzinie 19.00 w Imparcie. Bilety można kupować poprzez stronę internetową oraz w kasach:

  • Impart ul. Mazowiecka 17, czynna poniedziałek – piątek w godz. 14.00-18.00, oraz 2 godziny przed wydarzeniami, tel. 71-341-94-32, adres do rezerwacji miejsc: rezerwacje@strefakultury.pl,
  • Barbara ul. Świdnicka 8b, czynna poniedziałek-sobota w godz. 12.00-18.00, tel. 71-712-75-74.

Dochód z koncertu w całości zostanie przekazany na ratowanie ginących ptaków Azji Południowo-Wschodniej.

Więcej o informacji o kampanii dostępne tutaj.

Lokalizacja

Impart

Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Komentarze