Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...

Atrakcje na Placu Solnym

Na Placu Solnym pojawią się nowe atrakcje między innymi trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni, podziwiając z innej perspektywy panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego.
 
Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego. Plac Solny będzie magicznym magnesem, przyciągającym i zapraszającym do centrum świątecznej przestrzeni kulinarnej i rozrywkowej, w której poczujemy niepowtarzalny klimat nadchodzących świąt.

Odwiedzający Jarmark po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć na Placu Solnym „Galerię Mikołaja” - atrakcję, która bajkową świąteczną dekoracją zachęci do odwiedzenia nietypowego wnętrza. Koniecznie trzeba to zobaczyć.

W pobliżu „Galerii Mikołaja” znajdziemy niezwykłe miejsce, które z powodzeniem działa w przestrzeni Placu Solnego już od kilku miesięcy. Ukryta w podziemiach Placu Solnego – Movie Gate – Galeria Sztuki Filmowej, przeniesie nas w magiczny świat filmu, nauki i historii.
 
Wyjątkowa ekspozycja, składająca się z oryginalnych kostiumów i rekwizytów filmowych największych mega produkcji światowego kina, pozwoli przenieść się w świat, który do tej pory był dostępny wyłącznie na dużych ekranach kin. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego w Movie Gate odbywać się będą interaktywne „Pokazy Pomocników Szalonego Mikołaja”.

Świąteczne atrakcje w bajecznym klimacie

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio”, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu. Tradycyjnie stanie brama Jarmarku na ulicy Świdnickiej, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Magia świąt na Rynku

W magiczny klimat wprowadzą nas również wydarzenia artystyczne. Cykl niezwykłych wydarzeń rozpocznie się 2 grudnia w niedzielę. Odwiedzający Jarmark będą świadkiem magicznego widowiska „Święta zaklęte w bajkach”. A już 6 grudnia, odbędzie się uroczyste powitanie Mikołaja oraz oficjalne rozświetlenie wrocławskiej choinki.
 
Od 6 do 16 grudnia funkcjonować będzie jarmarkowa scena, na której będzie można podziwiać artystyczne występy najmłodszych i świąteczne koncerty, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. 9 grudnia odbędzie się tradycyjna, świąteczna parada z Mikołajem zakończona finałem na scenie. 16 grudnia paradę na Rynku poprowadzą wrocławskie elfy.
 
Cykl widowisk zakończy się „Wigilijnym Korowodem Kolędników” 23 grudnia. 24 grudnia na wrocławskim Rynku, tuż przy choince odbędzie się „Wigilia dla Samotnych i Potrzebujących” organizowana przez miasto Wrocław.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu

Rynek,  Wrocław

Komentarze