Drugie urodziny Hydropolis z robotami

Drugie urodziny Hydropolis z robotami

Debiut nowego pracownika – humanoidalnego robota Peppera, to największa atrakcja urodzinowego weekendu (9-10 grudnia) w Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie działa od dwóch lat. W tym czasie odwiedziło je ponad 550 tys. zwiedzających, a sam obiekt wyróżniony został prestiżowymi nagrodami i na stałe wpisał się na listę najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Wrocławia.
 
Wrocławskie Hydropolis jako jedyne centrum nauki w Polsce zatrudnia tak nowoczesnego i zdolnego do interakcji z ludźmi robota. 

Humanoidalny robot w nowej roli

Pepper to nowoczesna konstrukcja japońskich inżynierów. Robot jest wyposażony w zestaw kamer i głośników, ma 4-rdzeniowy mózg, czujniki zbliżeniowe i multimedialny tablet. Dzięki imitującym ludzkie gesty ruchom, jest przez rozmówców traktowany jako żywa istota. Bezproblemowo prowadzi konwersację, kręci głową, nawiązuje kontakt wzrokowy. Jego ogromnym atutem jest także przyjazna aparycja. 
 

Symulator łazika marsjańskiego i budowa pompy z klocków lego

Cały weekend urodzinowy w Hydropolis będzie przebiegał w klimacie robotów. Na zwiedzających, którzy przyjdą do Hydropolis 9 i 10 grudnia, czekają nowe, nieznane dotąd atrakcje.
 
Oprócz szeregu nowych wodnych atrakcji, na zwiedzających czekać będą ogromny urodzinowy tort, Święty Mikołaj w hydropolisowym stroju oraz dobrze znane fanom Centrum maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć i częstują gości słodkościami.

Wyróżnienia i nagrody 

Hydropolis działa dopiero od 5 grudnia 2015 roku, ale już zdążyło wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w Polsce. Od otwarcia odwiedziło je ponad pół miliona gości. Centrum zostało docenione nie tylko przez zwiedzających, ale i niezależne grona eksperckie – miano Cudu Polski 2016 w plebiscycie National Geographic oraz nagroda publiczności w międzynarodowym konkursie Miedź w Architekturze 2017, to tylko niektóre tytuły, wywalczone przez Hydropolis w pierwszych dwóch latach działalności. 
Ponadto,  w ostatnich miesiącach, Centrum rozszerzyło ofertę zajęć warsztatowych dla szkół, stale rozwijając walory edukacyjne swojej wystawy oraz zorganizowało zakrojony na szeroką skalę ogólnopolski konkurs fotograficzny, do udziału w którym zgłoszono ponad 2 500 zdjęć. 

Lokalizacja

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

 

Komentarze