Koncert Paweł Jabłczyński, Paweł Pastuszka kontrabas solo

Koncert Paweł Jabłczyński, Paweł Pastuszka kontrabas solo

ES 2017 zainaugurują pochodzący z Wrocławia kontrabasiści Paweł Jabłczyński oraz Paweł Pastuszka. Obydwaj wystąpią w dawnym kiosku-okrąglaku na pl. Kościuszki, dziś kawiarni Etno Cafe. Zagrają po dwa 15-minutowe sety, a ich instrumenty nagłośnione będą na zewnątrz małej rotundy, co umożliwi doświadczenie koncertu z przestrzeni miejskiej. Dla nielicznych będzie również okazja posłuchać występów w środku kameralnej kawiarni.

Paweł Jabłczyński

Laureat oraz finalista wielu konkursów kontrabasowych, ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, studiował również w Szwajcarii w Hochschule der Kunste Bern na kierunku Master of Arts Specialised in Music Performance w klasie czołowego wirtuoza kontrabasu na świecie prof. Rinata Ibragimova. Paweł występuję z wieloma uznanymi orkiestrami, ale już od czasów studiów wiązał swoją przyszłość z muzyką kameralną oraz występami solowymi. W kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka od baroku po nowe eksperymentalne współbrzmienia, niejednokrotnie wymuszające podejście raczej kompozytorskie niż typowo odtwórcze.

Paweł Pastuszka

Od 17 lat mieszka w Amsterdamie, gdzie ukończył Konserwatorium studiując z Arnoldem Dooyeweerd, Ernstem Glerum. Studiował również z Jackiem Niedzielą-Meira i John’em Clayton’em. Naukę gry rozpoczął na akordeonie w wieku dziewięciu lat, szesnastego roku życia jego uwagę zwrócił kontrabas. Zwycięzca konkursu  „Pim Jacobs Rotterdam” (2003), oraz „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu (2007). Występował na największych festiwalach jazzowych w Europie ( North Sea Jazz Festival, Umbria Jazz, Jazz in Marciac). Prowadzi różne zespoły, komponuje, angażuje się w liczne międzynarodowe projekty.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Okrąglak - Etno Cafe

 

Komentarze