Krzysztof Kiljański w Starym Klasztorze

Krzysztof Kiljański w Starym Klasztorze

Ethno Jazz Festival zaprasza 14 września na premierowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego z piosenkami z najnowszej płyty „Still Right Here”.

16 września Kiljański wystąpi w koncercie opolskich premier, tak więc wrocławska publiczność uczestniczyć będzie w światowej prapremierze materiału z płyty, która ukaże się we wrześniu nakładem Universalu.

Krzysztof Kiljański to wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu. Nazywany jest polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez ponad dekadę na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl mężczyzny z klasą, czarującym głosem i znakomitymi manierami.

Swój największy przebój „Prócz ciebie nic” zaśpiewał z Kayah. W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty. Rok później nagrał drugi autorski album „Powrót”. Nagrał wiele piosenek z kobietami. W 2014 roku ukazał się album „Duety” nagrany z dziesięcioma divami polskiej estrady. Rok później, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „Przybora” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora.

We Wrocławiu wystąpi zespół w składzie:

  • Krzysztof Kiljański - wokal
  • Artur Lesicki - gitara
  • Marcin Kindla - gitara
  • Bartosz Szetela - bass
  • Rafal Karasiewicz - keyboard
  • Mariusz Mocarski – perkusja

Bilety w cenie: miejsca siedzące: 50 zł - przedsprzedaż, 60 zł - w dniu koncertu. Miejsca stojące: 35 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu.

Lokalizacja

Klub Muzyczny Stary Klasztor

Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Komentarze