Leśnicka Noc Świętojańska w CK „Zamek”

Leśnicka Noc Świętojańska w CK „Zamek”

Leśnicka Noc Świętojańska ma charakter pikniku rodzinnego, który odbywa się w najbliższym otoczeniu Zamku: na tarasach, w amfiteatrze i parku krajobrazowym. Jej program daje okazję do miłego i twórczego spędzenia wolnego czasu w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Wrocławia.

Program

  • Od 14:00 – jarmark produktów regionalnych

Warsztaty artystyczne

  • 14.00-18.00 Plecenie wianków – przygotujemy przepiękne ozdoby na głowę, zapraszamy nie tylko panny. Wieczorem, wspólnie podczas parady prowadzonej przez Kapelę Brodów, rzucimy wianki w nurt Bystrzycy. Warsztaty bezpłatne
  • 14.00-18.00 Rośliny w mieście – warsztaty urbanistyczne z WPB. Pokaże najmłodszym jak pięknie mieszkać w szczególności jakie znaczenie ma zieleń na osiedlu. Warsztaty bezpłatne.
  • 14.00-18.00 Lalki motanki – warsztaty z WPB – Motanki to najstarsze znane nam lalki. powstawały przez związywanie wełną i nićmi kawałków tkaniny oraz koronek. Warsztaty bezpłatne.
  • 14.00-17.00 Śpiewanki dla najmłodszych (0-3 lat), inspirowane teorią uczenia się muzyki E.E. Gordona – zapraszamy na plenerowe warsztaty umuzykalniające – wyjątkowe spotkanie z muzyką dla niemowląt i małych dzieci oraz ich opiekunów. Spotkanie trwa ok 40 minut. (4 grupy po 10 os.), prowadzi: Mamusic – pracownia muzyczna. Warsztat płatny: 10 zł, Zapisy: bit.ly/2Lkg1wW
  • 16.00-18.00 Makramy – kwietniki ze sznurków i koralików. Za pomocą kilku węzłów, koralików, bawełnianych sznurków i doniczek wyczarujemy wiszące kwietniki gotowe do powieszenia na ścianie, suficie lub balkonie. Warsztat płatny: 10 zł. Zapisy: bit.ly/2J6KqBX
  • 1.00-19.00 Torby – warsztaty stempelkowe. Każdy z uczestników wykona własną, kolorową torbę. Warsztaty w formie otwartej. Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie. Warsztaty idealne dla dzieci – farby są bezpieczne, ale mogą pobrudzić. Warsztat płatny: 10 zł. Zapisy: https://bit.ly/2xD4dUg
  • 16.00. Warzywa górą – od korzeni po liście – pokaz kulinarny. Udowodnimy, że kuchnia wege jest zdrowa, smaczna i szybka.

Od 17 koncerty:

KAGYUMA

Zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu – głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Kwartet wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego. 

Kapela Timingeriu

Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Kapela Brodow – muzyka do tańca

Polski zespół folkowy. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli , akordeonu ,skrzypiec , klarnetu , saksofonu ,basów kaliskich oraz przy pełnym składzie kontrabasu i perkusji

Parada

Około g. 21:30 – parada nad Bystrzycę – rzucanie wianków. Paradę poprowadzi Kapela Brodów, zapraszamy wszystkich widzów, nie tylko tych w wiankach do wspólnego przejścia nad rzekę, gdzie rzucając wianek w nurt Bystrzycy, można wywróżyć sobie powodzenie.

Gwardia Gryfa – pokaz finałowy

Jedyna grupą w Polsce specjalizującą się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori – widowiskową, włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Pod znakiem ognistego gryfa swoje umiejętności rozwijają jednak nie tylko atletycznie zbudowani chorągwiarze, ale także: zgrabne tancerki i zabawni animatorzy.

QI – Joanna Stoga Photography – Scenografia w amfiteatrze oraz na tarasach to fotografie roślin wykonane przy pomocy medycznego aparatu rentgenowskiego.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

OPT Zamek

pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

Komentarze