Brave Kids 2017

Brave Kids 2017

Młodzi artyści z Kenii, USA, Gruzji i Polski wezmą udział we wrocławskiej edycji międzynarodowego projektu Brave Kids 2017. W mieście pojawią się 17 czerwca i zamieszkają u wrocławskich rodzin. Grupą artystyczną, na którą warto zwrócić uwagę, jest m.in. Kainonia, czyli uzdolnione dzieci z kenijskich slumsów. 

Wspólny los, wspólne pasje

Uczestników projektu Brave Kids łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Przyjadą do Polski z całego świata, z 17 krajów i 5 kontynentów. Już za tydzień pojawią się w w stolicy Dolnego Śląska, ale i innych polskich miastach.   

Wśród uzdolnionych dzieci, które przyjadą do Wrocławia w ramach tegorocznej edycji projektu Brave Kids, jest m.in. kenijska grupa Kainonia. W jej skład wchodzą dzieci, które na co dzień mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w afrykańskich slumsach. Zespół ten jest częścią organizacji wspierającej rozwój lokalnej społeczności i promującej pokój. Swoją uwagę skupia ona szczególnie na najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych i prześladowanych.  

– Kainonia bardzo skutecznie wspiera edukację i rozwijanie talentów tych dzieci oraz indywidualnego potencjału każdego z nich – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids. – Gdyby nie działalność tej organizacji najprawdopodobniej nie chodziłyby one nawet do szkoły. 

Dzięki  działaniom Kainonii wiele dzieci z ubogich środowisk zostało nie tylko pracownikami socjalnymi, technikami komputerowymi, ale również uznanymi aktorami, piosenkarzami, akrobatami, cyrkowcami, mimami, tancerzami i bębniarzami. W Kenii programy tej organizacji obejmują nie tylko najmłodszych, ale również całe rodziny oraz lokalną społeczność.  

W tym roku do Wrocławia przyjedzie również gruzińska grupa Caritas, do której należą dzieci z Ośrodka Dziennego w Tibilisi, gdzie uczą się tańca oraz CircEsteem z USA – organizacji wspierającej młodych ludzi z Chicago w rozwoju osobistym, poprzez nauką sztuki cyrkowej. We wrocławskiej edycji projektu udział weźmie również miejscowa, wrocławska grupa Kolorowe Dzieci.

Pierwsze występy w Animie

Pierwsze występy młodych artystów będzie można zobaczyć 19 czerwca we wrocławskim Klubie Anima przy ul. Pilczyckiej 47. To właśnie tam oraz w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6 odbywać się będą warsztaty dla uczestników projektu. Natomiast pokaz finałowy zaplanowano na 30 czerwca na godz. 18.00 w Centrum Kultury Wrocław Zachód. 

Po dwóch tygodniach spędzonych we Wrocławiu ,,odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Wyjątkowo w tym roku po raz pierwszy odbędą się dwa przedstawienia – o godz. 17.00 i 19.00.

Program Brave Kids

I etap: 17 czerwca – 2 lipca

Grupy artystyczne: Caritas, Georgia;  Circ Esteem, USA; Kainonia Children Team, Kenya; Kolorowe Dzieci, Poland
Koszyce/Słowacja
Grupy artystyczne: More paths, Brazil ; „Under the Bridge”, Ukraine; Sarvam Foundation, India; Song and Dance Group „Wałbrzych”, Poland

  • 17-18 czerwca – przyjazd uczestników 
  • 18 czerwca – pikniki integracyjne:
  • 19 czerwca – pokazy artystyczne, wstęp wolny: Klub Anima, ul. Pilczycka 47, godz.18.00
  • 19-30 czerwca – warsztaty artystyczne: Klub Anima, ul. Pilczycka 47 (19-23.06); Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6  (26-30.06)
  • 25 czerwca – Międzynarodowa Parada Brave Kids na Wyspie Słodowej w ramach Miesiąca Rodziny 2017 we Wrocławiu
  • 26-30 czerwca – warsztaty artystyczne dla dzieci rodzin goszczących
  • 30 czerwca – spektakl finałowy Brave Kids, wstęp wolny:  Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, godz. 18.00

II etap: 2-11 lipca

  • 4-10 lipca – warsztaty artystyczne Brave Kids
  • 10 lipca – Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids, Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3, godz. 17.00 i 19:.0,  pokaz biletowany
  • 11 lipca – pożegnalny piknik, wyjazd uczestników

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze