Flogging Molly w A2 – Centrum Koncertowe

Flogging Molly w A2 – Centrum Koncertowe

Zespół został założony w 1997 roku w Los Angeles przez irlandzkiego imigranta, gitarzystę i wokalistę Dave'a Kinga oraz amerykańską skrzypaczkę, Bridget Regan i niemal od razu namieszał na kalifornijskiej scenie muzycznej, wyłamując się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu. Rdzeniem muzyki Flogging Molly jest punk rock wzbogacony instrumentami celtyckimi – skrzypcami, mandoliną i akordeonem – oraz połączenie bluesowych progresji z rykiem gitar i tradycyjną muzyką irlandzką, muzyką młodości lidera zespołu – Dave'a Kinga.

 Ich muzyka to muzyka wygnania i buntu, walki, historii i protestu, muzyka kraju rozdartego na pół, który nie zna pojęcia „kapitulacja”. Flogging Molly w każdej nucie każdego utworu wyraża dla tej determinacji ogromny szacunek. Dla przybywających w lawinowym tempie fanów grupy ta społeczno-polityczna świadomość była od początku bardzo ważna. Wydany w 2000 roku debiutancki album „Swagger” przerósł wszelkie oczekiwania publiczności i krytyków, a utwór „The Worst Day Since Yesterday” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Mr. & Mrs. Smith”. Opromieniony ogólnoświatową sławą zespół nie zwolnił tempa i zaledwie dwa lata później wydał doskonałą płytę „Drunken Lullabies”, która błyskawicznie pokryła się złotem. W 2004 roku zespół wydał „Within a Mile of Home”, a cztery lata później 2008 „Float” – głęboki, porywający i osobisty album nagrany w najważniejszym dla Dave'a Kinga kraju – jego ojczystej Irlandii. Album dotarł do 4 miejsca na liście Billboardu i ostatecznie przypieczętował pozycję zespołu.

Nowa płyta

Przez cały ten czas Flogging Molly – zespół na wskroś koncertowy – był w trasie i grał głośne, wręcz ociekające adrenaliną koncerty zarówno w barach i pubach, jak i na prawie wszystkich najważniejszych festiwalach rockowych w Ameryce Północnej, Europie i Japonii. W 2010 roku grupa wydała koncertowy album „Flogging Molly: Live at the Greek Theatre”, dokumentujący jej nieprawdopodobną sceniczną energię, a rok później studyjną petardę „Speed of Darkness”. Na kolejną płytę zespołu fani czekali długie lata – i w końcu się doczekali. 2 czerwca, niecałe trzy tygodnie przed wrocławskim koncertem, ukaże się „Life is Good". Polscy fani jako jedni z pierwszych będą mieli okazję usłyszeć utwory z tej płyty

Bilety: 75 zł – 200 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu.

Lokalizacja

A2 – Centrum Koncertowe

Góralska 5,  Wrocław

Komentarze