Gala Sylwestrowa – Koncert Trzech Tenorów

Gala Sylwestrowa – Koncert Trzech Tenorów

Każdy z nich zachwyca głosem i osobowością sceniczną, wcielając się w role największych bohaterów operowych. Gdy spotkają się razem na scenie muzycznym emocjom nie będzie końca. Trzej tenorzy - Rafał Bartmiński, Giorgi Sturua i Tadeusz Szlenkier zapewnią potrójną dawkę niepowtarzalnych emocji i doskonałej, karnawałowej zabawy. Sylwestrowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie znakomitych śpiewaków, występujących na największych krajowych i zagranicznych scenach operowych.

W ostatnich sezonach stali się także ulubieńcami wrocławskiej publiczności, występując w takich produkcjach, jak Tosca, Wolny strzelec, Halka, Carmen czy Madame Butterfly. Program koncertu obejmuje najsłynniejsze operowe arie tenorowe (m.in. E lucevan le stelle, La donna è mobile, Nessun dorma czy Szumią jodły), a także ponadczasowe przeboje operetkowe, musicalowe i filmowe (Wielka sława to żart, Maria, Brunetki - blondynki, Granada). Nie zabraknie także popularnych pieśni neapolitańskich, rozsławionych przez wielkich tenorów (Torna a Sorrento, O sole mio).

Szampańską atmosferę wieczoru podkreślą dynamiczne fragmenty orkiestrowe z oper francuskich i hiszpańskich, a także słynne kompozycje Johanna Straussa syna (polska Grzmoty i błyskawice i walc Nad pięknym, modrym Dunajem).

Lokalizacja

Opera Wrocławska

Świdnicka 35, 50-066 Wrocław

Komentarze