Kolędy Narodów. Mate.O i przyjaciele w CK Agora.

Kolędy Narodów. Mate.O i przyjaciele w CK Agora

Nawet w najodleglejszych zakątkach świata i jego historycznych krainach, pośród wielu narodów i języków, od 2000 lat, z pokolenia na pokolenie jest wyśpiewywana historia o narodzeniu Chrystusa. W koncercie KOLĘDY NARODÓW muzycy czerpią z przebogatych tradycji muzycznych wielu narodowych kultur tworząc wieloetniczny charakter brzmienia tej  historii. Cześć z tych wspaniałych bożonarodzeniowych hymnów zostało przełożonych z najstarszych języków świata, niektórych już nie używanych, a będących zabytkiem kultury narodów i regionów. Muzycy wykonują w polskich tłumaczeniach m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie.

Skład zespołu:

  • Mate.O – głos, gitara, bouzouki
  • Joachim Mencel – lira korbowa
  • Kasia Gacek-Duda – flety etniczne
  • Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne

Mate.O – Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem Totalne Uwielbienie. Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów m.in. Jesteś dobry dla mnie, Zapominam siebie, Mate.O Akustyczny i Przyjaciele Usiądź przy mnie , Pieśni Naszych Ojców, Król wszechświatów. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami TGD oraz New life’m.

Współpracował z wybitnymi wykonawcami, m.in. z Natalią Niemen, Darią Zawiałow, Igorem Herbutem, Kamilem Bednarkiem, Marcinem Pospieszalskim, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Smoczyńskmi. Jako Dyrektor Artystyczny od 2017 roku współtworzy Betlejem w Polsce.

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze