Ihor Matselyukh — fletnia pana

Ihor Matselyukh – fletnia pana, inne instrumenty i Yurii Kovalov – akordeon

XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki MUZYCZNYCH SPOTKAŃ KULTUR 7-9.10.2022 "Pax et bonum per musicam”. W tym roku festiwalowe wydarzenia odbywają się z intencją pokoju na Ukrainie co wybrzmi w programie artystów i zaproszonych gości z Ukrainy oraz wspólnie wypracowanego przesłania pokojowego. Wśród artystów nie zabraknie też akcentów ukraińskich.

Ihor Matselyukh i Yurii Kovalov przedstawią klasyczne dzieła w transkrypcji na fletnię pana i akordeon. Ihor Matselyukh, multi-instrumentalista, ukonczył studia muzyczne w Lwowskie Konserwatorium Państwowym, uczestniczył w konkursach i festiwalach dostając nagrody. Jednak został zafascynowany fletnią pana, instrumentem, od którego powstały współczesne organy. Oprócz koncertowania aranżuje muzykę dla różnych zespołów, podłączając fletnie pana z bandura, organami, orkiestrą kameralną i symfoniczną. Ihor Matselyukh występuje w krajach Europy i Ameryki; a także rozszerza popularność fletni pana u siebie w kraju, występując z różnymi zespołami i orkiestrami.

Yuriy Kovalov ukończył studia muzyczne akordeonowe w Kijowie. Uczestniczył w różnych zespołach muzyki klasycznej i współczesnej jako solista, akompaniator, autor aranżacji oraz kierownik. W różnych turniejach zwiedził państwa Europy, Kanade i Tajwan, uczy gry na akordeonie w Lwowskiej szkole sztuk.Od dawna pracuje nad eksperymentem oryginalnego dźwięku, w tym w dziedzinie digitalnej. W dzisiejszym projekcie prezentuje ostatni flagowy model klawiszowego V-akordeonu Roland FR-8X który połączył w siebie tradycyjny akordeon z nowoczesną technologią cyfrową.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków publicznych Gminy Wrocław. PROJEKT DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Katedra greckokatolicka św. Wincentego i św. Jakuba diecezji Wrocławsko-Gdańskiej

pl. Biskupa Nankiera 15, 50-140 Wrocław

Komentarze