Filharmonia Familijna/Сімейна філармонія

Filharmonia Familijna/Сімейна філармонія

Filharmonia Familijna to cykl stworzony z myślą o rodzinach. Niedzielnymi przedpołudniami mamy przyjemność gościć rodziców ze swoimi pociechami, dziadków z ukochanymi wnukami, jak również rodziców spodziewających się dziecka.

Już od kilku lat spotkania te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tematyka koncertów pokrywa się z programem cyklu Filharmonia dla Młodych. Prezentowany repertuar jest urozmaicony zarówno pod względem dydaktycznym, jak i artystycznym.

Kontakt z muzyką wykonywaną na żywo daje uczestnikom niepowtarzalną okazję  poznania budowy i możliwości brzmieniowych instrumentów. To zaproszenie do świata wybitnych kompozytorów różnych epok, do podróży w głąb muzycznej baśni, do zasmakowania rozmaitych kultur. Celem koncertów jest przygotowanie słuchaczy do aktywnego, świadomego i kreatywnego uczestnictwa w przestrzeni kultury i sztuki.

 

Muzyka rupieci

Czy na rupieciach można zagrać? Czy istnieje coś, z czego nie można zrobić muzyki? To podstawowe pytania, jakie powinniśmy sobie zadać, zanim wybierzemy się na ten koncert. Repercussion to zespół, który nie boi się wykonywania nieco szalonych kompozycji.

Bogata inwencja twórcza i swoboda sceniczna każdego z muzyków pozwoli odbiorcom głęboko przeżyć to spotkanie. W koncercie z elementami teatralnymi pojawią się gra świateł i ruch sceniczny.

Na oczach widzów przedmioty codziennego użytku będą się przeistaczać w pełnoprawne instrumenty. Na estradzie wykorzystane zostaną piłki do kosza, przedmioty biurowe (klawiatury komputerów, długopisy, dziurkacze, linijki, zszywacze), przedmioty z warsztatu (wiertarki, bańki po oleju, tarcze i bębny hamulcowe, pilniki, piły) oraz przedmioty kuchenne (talerze, szklanki, kubki, kieliszki, miski, sztućce, blaszki do pieczenia, mikser i blender). Instrumentami perkusyjnymi okażą się też części ciała – dłonie, palce, nogi, klatki piersiowe, usta i głowy.

Podczas koncertu wykonawcy udowodnią małym i dużym melomanom, jak rozśpiewane są przedmioty, którymi się otaczamy.

Pokażą, że świat muzyki wychodzi daleko poza mury filharmonii, teatrów czy szkół muzycznych. Jest tuż obok nas – pod ręką, dostępny w każdej chwili. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni.

 

Wykonawcy:

 • Repercussion:
 • Radosław Jędraś, Bartłomiej Dudek, Jacek Muzioł, Miłosz Rutkowski – instrumenty perkusyjne
 • Jacek Muzioł – prowadzenie
 • Ira Terebenets – tłumaczenie na język ukraiński

 

Program:

 • J. Cage Story z Living Room Music
 • F. Bach 4 Bodies Music
 • S.G. Schmid In the Office
 • W. Reifeneder Ball Percussion, Boxing Day
 • J. Muzioł Kitchen Music
 • M. Dahms Buildfsławy
 • R. Filz Beam Me Up!


Czas trwania: 60'

W koncercie nie zaplanowano przerwy

Koncert z tłumaczeniem na język ukraiński

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

 

Сімейна філармонія – це цикл подій, призначений для сімейного відпочинку. У неділю вранці ми з задоволенням приймаємо батьків з дітьми, бабусь і дідусів з онуками, а також майбутніх батьків. Музика з підручних інструментів Чи можна грати на інструментах щоденного вжитку?

Чи існує щось, з чого не можна зробити музику? Це основні питання, які ми повинні задати собі перед відвідуванням такого концерту.

„Repercussion” – гурт, який не боїться виконувати божевільні композиції. На сцені „грати” будуть: баскетбольні м'ячі, канцелярські предмети (комп'ютерні клавіатури, ручки, дироколи, лінійки, степлери), предмети з майстерні (дрилі, масляні каністри, гальмівні диски та барабани, напилки, пилки) та кухонні предмети (тарілки, стакани, чашки, чарки, миски, столові прибори, форми для випічки, міксери та блендери).

Ударними інструментами будуть також частини тіла - руки, пальці, ноги, груди, губи і голова. Концерт відбудеться з перекладом на українську мову.

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze