III Inspiracje-Interpretacje | konkurs na interpretację piosenek Czesława Niemena

III Inspiracje-Interpretacje – konkurs na interpretację piosenek Czesława Niemena

Czy mnie jeszcze pamiętasz...

Pierwszy z tegorocznych koncertów Inspiracji-Interpretacji poświęconych twórczości Czesława Niemena pozwoli widzom poznać Osobę - Inspirację festiwalu na dwa sposoby. W prologu pod nazwą „Herbatka w oparach nostalgii” w atmosferze kameralnego spotkania Czesława Niemena wspominać będą przyjaciele. Rozmowę, w której udział wezmą świetnie znający także twórczość Czesława Niemena dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke oraz Czesław „Mały” Bartkowski -muzyk/perkusista współpracujący niegdyś z zespołem  Niemen Enigmatic, poprowadzi Teresa Drozda od lat zajmująca się piosenką literacką w programach radiowych Jedynki i RDC. Drugą część koncertu wypełni już tylko muzyka, czyli  konkurs na interpretację utworów z repertuaru artysty w wykonaniu młodych wokalistów z całej Polski

Już dziś wyruszaj ze mną tam…

W tę niemenowską muzyczną podróż zabierze nas dwunastka wykonawców (poznaj tegorocznych uczestników -> TUTAJ), wyłonionych spośród ponad trzydziestki zgłoszeń. Na co dzień studiują na uczelniach artystycznych lub zaczęli już realizować własny pomysł na dorosłe życie (czasem nie wyłącznie w artystycznej branży), ale to właśnie scena jest ich żywiołem, a śpiew wielką pasją. Mimo młodego często wieku zdążyli nazbierać sporo doświadczeń, grając na koncertach własny repertuar, biorąc udział w różnych muzycznych projektach, (jak choćby telewizyjny talent show) podejmując w nich także konkursowe wyzwania.  

wystąpią: Bożena Górecka-Tokarczyk, Adrianna Górka, Sonia Hornatkiewicz, Malwina Jańta, Anna Maliszewska, Filip Rychcik, Kacper Siekirka, Julia Stelmach, Krzysztof Surówka, Wanesa Zacharzewska, Julia Zielińska, Patrycja Ziniewicz.

Jednego serca...

Podczas festiwalowych przygotowań (warsztaty i konsultacje odbywały się w grudniu online) uczestników wspierał zespół w osobach prowadzącej warsztaty z technik mowy Małgorzaty Sozańskiej-Król oraz dwóch utalentowanych akompaniatorów: Tomasza Kaczmarka i Dominika Mąkosy, których usłyszymy również w koncercie. Co do programu - pojawią się w nim zarówno te bardzo znane niemenowskie przeboje ("Sen o Warszawie", "Dziwny jest ten świat", Nie wiem, czy warto", "Przyjdź w taką noc"), jak i te dziś mniej popularne. 

Kiedyś zatrzymam czas...

Prezentacjom konkursowym przysłuchiwać się będą jurorzy w osobach koneserów i znawców piosenki literackiej, a są to: Teresa Drozda, Janusz Radek oraz Mariusz Kiljan. Jury rozdysponuje jako nagrody 7 tys. zł oraz wskaże osobę, która zdobędzie Grand Prix oraz statuetkę festiwalu. 

Przesłuchania bez publiczności

Sytuacja obowiązujących przepisów zmienia się dynamicznie. Z racji kwarantanny narodowej przesłuchania konkursowe odbywały się 16-17 stycznia  bez udziału publiczności. Organizatorzy udostępniają festiwalowe wydarzenia bezpłatnie i w całości jako transmisje i retransmisje online na FB i kanale You Tube ośrodka. 

  • 23 stycznia | 16.00 | Herbatka w oparach nostalgii - spotkanie transmitowane online
  • 23 stycznia | 17.00 | Retransmisja przesłuchań konkursowych

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Stefanii Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław

Komentarze