Chór NFM – koncert inauguracyjny 46. Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich

Chór NFM – koncert inauguracyjny

Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich to wydarzenie, które od 46 lat wpisuje się w życie kulturalne Wrocławia.

Co roku w grudniu do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają chóry i zespoły muzyczne z całej Polski (a niekiedy także z zagranicy), aby w swobodnej, nieobarczonej konkursowymi zmaganiami formie zaprezentować swój repertuar. Gospodarzem festiwalu od początku jego istnienia jest Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej (wcześniej: Akademicki Chór Górniczy PWr).

Tegoroczną edycję rozpocznie koncert Chóru Narodowego Forum Muzyki pod kierownictwem Agnieszki Franków-Żelazny. Laureat licznych prestiżowych nagród, występujący w najsłynniejszych salach koncertowych świata, 5 grudnia w auli Politechniki Wrocławskiej zaprezentuje dzieła polskich i zagranicznych kompozytorów XX i XXI wieku. Podczas drugiego i trzeciego dnia festiwalu w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego usłyszymy zróżnicowany repertuar muzyki chóralnej w wykonaniu zespołów wokalnych i chórów akademickich z Wrocławia i Poznania.

Wydarzenie zwieńczy niedzielny koncert w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, podczas którego wystąpi gospodarz festiwalu razem z solistami (Olgą Ksenicz, Agnieszką Rehlis, Bartoszem Nowakiem i Pawłem Kołodziejem), Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Koncertem zadyryguje Małgorzata Sapiecha-Muzioł, a w programie znajdzie się wybitne dzieło – „Missa pro pace” Wojciecha Kilara.

Lokalizacja

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław

Komentarze