La Cuneta Son Machin w Starym Klasztorze

La Cuneta Son Machin w Starym Klasztorze

Nominowany do nagrody Grammy zespół La Cuneta Son Machin z Nikaragui, grający niezwykle popularny w krajach latynoskich gatunek cumbia, odwiedzi Wrocław w ramach europejskiej trasy promującej album „Mondongo".

Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 25 sierpnia na Letniej Scenie Starego Klasztoru. Dla wielbicieli latynoskiego muzycznego szaleństwa, ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Założony w 2009 roku w Nikaragui, zespół La Cuneta Son Machin, zrodzony został z celebracji Santo Domingo, patrona złodziei i prostytutek w Managua.

La Cuneta Son Machin stworzył niepowtarzalny dźwięk cumbia-rock, który elektryzuje publiczność na całym świecie, gdziekolwiek zagrają koncerty.
Znani ze swojego hałaśliwego, scenicznego show, łączą tradycyjne rytmy Nikaragui, cumbia wraz z elementami elektroniki i rocka.

Ich występy wzbogacone są o instrumenty – marimby, akordeony, latin percussion i gitary elektryczne. Uważani za bohaterów narodowych Nikaragui, w 2016 otrzymali nominację Grammy dla najlepszego albumu Latin Urban Rock& Alternative za płytę „Mondongo".

Dzięki temu ich muzyka uzyskała międzynarodowe uznanie.
Muzycy połączyli heavy metal wraz z dźwiękami wywodzącymi się z najbiedniejszych i marginalnych barów Nikaragui w formacie mash-up. Ta niezwykła fuzja przyciągnęła uwagę młodzieży z Nikaragui, ponieważ stworzyli język muzyczny, który wcisnął się pomiędzy wrażliwy mainstream a tradycyjną muzyką ludową Nikaragui.

Kiedy zaczęli tworzyć oryginalną muzykę, cofnęli się do czasów rewolucyjnych modeli muzycznych z 1980 roku i zaczęli przekraczać granice nikaraguańskich stylów ludowych, łącząc je z nowoczesnymi wpływami i tekstami z popularnego slangu współczesnej Nikaragui. Miało to na celu stworzenie nowego wyrazu muzycznego, opartego na muzyce popularnej Nikaragui.

Bilety w cenie: miejsca stojące/tańczące: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu ,miejsca siedzące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu.

Lokalizacja

Klub Muzyczny Stary Klasztor

Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Komentarze