TRISTAN w Nietocie

Tristan w Nietocie

Najlepsza muzyka z lat siedemdziesiątych przeniesiona do 2019 roku do Nietoty. Czekaliśmy rok, aż wrócą do Polski. O muzyce zespołu „Tristan” najtrafniej można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”. W wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych nabiera ona specyficznego, nowoczesnego brzmienia.

Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Evelyn Kallansee, wokalistki zespołu. Z „Tristanem” łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów.

W muzyce „Tristana” przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup, jak TOTO, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies), ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji i aranżacji. Jego album, „Full Power”, okazał się niezwykle udanym debiutem, a drugi --- „2nd Phase” --- nie ustępował pierwszemu pod względem atrakcyjności.

Oba znalazły się na pierwszym miejscu list soulowych przebojów w Wielkiej Brytanii.Otrzymały znakomite recenzje w prasie muzycznej i otworzyły zespołowi drogę do licznych występów poza granicami jego rodzimego kraju.

„Tristan”, zachęcony tymi sukcesami, sprawił niespodziankę swoim miłośnikom kolejną płytą pod tytułem „Lifestyle”. Płyta „Lifestyle” z pewnością zachwyci każdego, kto lubi świetne kompozycje i błyskotliwie zaaranżowany acid jazz w wykonaniu wybitnych muzyków, którzy grają wspólnie już od dziesięciu lat.

Lokalizacja

Klub Nietota

Kazimierza Wielkiego 50, 50-077 Wrocław

Komentarze