Laureatka Grammy Angélique Kidjo w NFM

Laureatka Grammy Angélique Kidjo w NFM

Wyjątkowa kariera Angélique Kidjo mogła rozwinąć się dzięki jej talentowi, licznym otrzymanym przez nią nagrodom, ale także dzięki jej zaangażowaniu w sprawy rodzinnej Afryki. Artystka znalazła wiele sposobów przekazywania bogatego dziedzictwa kontynentu afrykańskiego, a szczególnie prawdy o roli kobiet w tej części świata.

Po zdobyciu Grammy w 2008 i 2015 roku Angélique Kidjo ponownie otrzymała tę prestiżową nagrodę w 2016 roku, tym razem za album Sings, który nagrała z Orchestre Philharmonique du Luxembourg. Znany ze swojej dynamicznej i podnoszącej na duchu muzyki, skupiający artystów z różnych krajów zespół Angélique Kidjo przekracza granice, gatunki i narodowości, łącząc tradycje zachodniego popu z muzyką afrykańską.

W 2018 roku artystka zaprezentuje swój nowy album (nagrany przez producenta popowego Jeffa Bhaskera ) i program na żywo – Remain in Light. Oryginalne utwory Talking Heads po raz pierwszy usłyszała po przyjeździe do Paryża w 1983 roku. Teraz prezentuje te wspaniałe piosenki we własnym afrykańskim stylu. Kiedy Angélique Kidjo wystąpiła ze swoim nowym programem w Carnegie Hall, David Byrne przyłączył się, by zaśpiewać z nią w duecie.

Wykonawcy:

Angélique Kidjo – wokal
Magatte Sow – bębny afrykańskie 
Yayo Serka – perkusja 
Michael Olatuja – gitara basowa
Dominic James – gitary
Thierry Vaton – instrumenty klawiszowe

Program:

Angélique Kidjo's  Remain in Light

bilety 60-120 zł

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze