Fortepianowe impresje – koncert polski

Fortepianowe impresje – koncert polski

Dźwięki utworów Chopina mają w sobie ten czar, który nieodmiennie potrafi poruszać serca słuchaczy. Zanurzmy się w nostalgię chopinowskich Sonat, Nokturnów i Ballad podczas kameralnego popołudnia z muzyką polskich kompozytorów. Przy fortepianie Tomasz Marut.

Tomasz Marut 

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, oraz student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. AM dr. hab. Pawła Zawadzkiego.

Muzyk już w trakcie nauki w szkole odnosił spektakularne sukcesy na konkursach, o czym świadczą choćby pierwsze nagrody na VI Niemiecko-Polskim Konkursie Pianistycznym Johanna Hillera (Görlitz, 2007), czy na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie (2014).

Lata studiów były dla niego czasem nie tylko wytężonej pracy, ale też kolejnych sukcesów na poziomie międzyuczelnianym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Za przykłady nich posłużą: III nagroda zdobyta przez pianistę na Concours International de Piano Ville de Gagny (Paryż) oraz II nagroda na 11. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy. Szczególnie ta druga wygrana świadczy o wysokiej klasie muzyka, bo też rzuciła na niego światło dużego zainteresowania środowisk artystycznych – wśród laureatów poprzednich edycji tego konkursu znaleźli się bowiem m.in. tak znakomici pianiści jak Rafał Blechacz, Julianna Awdiejewa, czy Szymon Nehring.

Występy Tomasza Maruta –  te kameralne jak i z towarzyszeniem orkiestry, przyjmowane są z dużym entuzjazmem zarówno przez gremia specjalistów czy krytyków, jak i publiczność koncertową. 

Bilety dostępne na kupbilecik.pl i przed koncertem.

Lokalizacja

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Stefanii Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław

Komentarze