KORPUS_RESPEKT w Firleju

KORPUS_RESPEKT w Firleju

KORPUS – to legenda festiwalu w Jarocinie. Powraca w nowych czasach z nowym z albumem RESPEKT, który niesie w sobie ducha lat 80. i zupełnie nowe spojrzenia na rocka dziś. Czyli klasyka i zawodowstwo oraz nowa propozycja w jednym.

Zespół należy do czołówka polskiej sceny rockowej, w latach 1981-1985 wygrywał i zdobywał nagrody na większości festiwali rockowych  w naszym kraju (m.in. Jarocin 1983 r. – I miejsce w swojej kategorii muzycznej, a także  Open Rock,  Rock na Wyspie, Muzyka Młodych, Rock Galicja, Rock Arena, Rock Giełda, Rock Skra).  Znany hit formacji oraz klip do utworu pt. „Królowa balu” utrzymywał się przez pół roku w czołówce Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1.

W 1989 r.  KORPUS zagrał serię koncertów w różnych miastach. Niedługo po tym zawiesił działalność, aby dziś powrócić z nowym materiałem RESPEKT  i pokazać, że duch rock'n'rolla nigdy nie umiera. Zaprezentuje  się w ramach trasy promującej zatytułowanej KORPUS_RESPEKT na scenie Firleja.

Do wrocławskiego koncertu KORPUS zaprosił m.in. Wiesława Iwasyszyna – beatboxera, który doskonale posiadł umiejętność naśladowania za pomocą języka, krtani czy gardła dowolnych instrumentów muzycznych i występował m.in kilka razy w „Must Be The Music” na prośbę twórców programu. Był także atrakcją wielu dużych koncertów organizowanych m.in przez Fundację Jurka Owsiaka . 

ilety w cenie 35/45 zł do kupienia za pośrednictwem Agencji M-ART reprezentujacej grupę KORPUS  i organizatora koncertu (patrz poniżej – strona organizatora) oraz w dniu koncertu na bramce od godz. 19.00. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych

Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Komentarze