Festiwal 3-Majówka

Festiwal 3-Majówka

Jak co roku 3-Majówka otwiera sezon plenerowych festiwali w Polsce. Wrocławski festiwal odbędzie się tradycyjnie w dniach 1-3 maja. To absolutnie wyjątkowa impreza, podczas której można posłuchać zarówno światowych gwiazd i najlepszych polskich wykonawców, jak i nowych, dopiero wschodzących talentów. Od dwóch lat festiwal połączony jest z Gitarowym Rekordem Guinnessa, który w szybkim tempie uczynił Wrocław Europejską Stolicą Gitary.

Jedną z największych gwiazd festiwalu będzie Ayọ! Autorka przebojów „Down On My Knees”, „And It’sSupposed To Be Love”, „Slow, Slow” i „Lonely” jest mistrzynią łączenia soul, reggae i folku i jedną z najwybitniejszych współczesnych piosenkarek! Jej ojciec jest Nigeryjczykiem, a matka Romką, ma też polskie korzenie ze strony swojej babci. Dzięki temu z łatwością czerpie inspiracje z różnych kultur i gatunków muzycznych. Wydany w 2006 roku pierwszy album „Joyful” zdobył w Polsce status platynowej płyty!

Ay słynie z widowiskowych i porywających koncertów, o czym polska publiczność miała okazję wiele razy się przekonać. Tak też bez wątpienia będzie podczas jej występu na 3-Majówce!

Swój udział w imprezie potwierdziły jak dotąd zespoły: Kult, Perfect, The Dumplings, Ørganek, Nocny Kochanek i Pidżama Porno, a będzie ich znacznie więcej, bowiem w długi majowy weekend Wrocław odwiedza zawsze cała plejada najznakomitszych artystów z Polski i zagranicy!
 

Lokalizacja

Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

 

Komentarze