SlamFil #3 w Muzeum Pana Tadeusza

SlamFil #3 w Muzeum Pana Tadeusza

Chleba i igrzysk lub... slamu i poezji! Poezja po raz trzeci rozgrzeje Wrocław, tym razem w samym Muzeum Pana Tadeusza. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego - wyjmijcie wiersze z szuflady, przegrajcie je na smartfona, wymyślcie na wykładzie i pokażcie światu w marcowy wieczór! Osoby lubujące się w słuchaniu poezji niech zjawią się tłumnie, niech przygotują dłonie do oklasków, a ramiona do głosowania! 

 • wstęp wolny dla publiczności​
 • slamerów obowiązują zapisy mailowe slamfil2018@gmail.com
  wpisując w treści pseudonim. Istnieje możliwość zgłoszenia bezpośrednio przed turniejem (lub nawet w jego trakcie).
 • do udziału w turnieju uprawnieni są studenci Uniwersytetu Wrocławskiego; w szczególności organizatorzy zapraszają studentów wrocławskiej Polonistyki oraz Kultury i praktyki tekstu

Slam poetycki to rodzaj turnieju poetyckiego, w którym udział biorą amatorzy, a jurorem jest zgromadzona publiczność. Każdy z uczestników przedstawia jeden, maksymalnie trzyminutowy utwór poetycki w dowolnej formie (czytanie z kartki/recytacja/monolog/performance), który następnie jest oceniany przez jury wybrane przed rozpoczęciem rywalizacji spośród publiki. Zwycięzcą jest osobą, której występ został oceniony najwyżej. Do przeprowadzenia slamu nie jest konieczna obecność profesjonalnych poetów czy literaturoznawców; turniej ten ma charakter miejski i amatorski. Pierwszy slam w Polsce został przeprowadzony w 2003 roku w Warszawie, a jego zwycięzcą został Jaś Kapela. W 2017 roku miały miejsce Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa w Slamie Poetyckim, których finał rozegrał się na festiwalu Poznań Poetów. Zwyciężczynią została Rudka Zydel. 

Zasady:

 • każdy uczestnik może zaprezentować jeden tekst
 • można prezentować jedynie utwory poetycki
 • występy ocenia zgromadzona publiczność; do finału wchodzą dwie osoby z największą liczbą głosów
 • maksymalna liczba uczestników to 20 osób
 • dla zwycięzcy przewidziane są nagrody rzeczowe
 • zwycięski wiersz zostanie opublikowany na FB L.A.S - Literacka Aktywność Studencka i w mediach uniwersyteckich

Współorganizatorzy:

Projekt L.A.S. – Literacka Aktywność Studentów – to nowy projekt tworzony przez studentów Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu Wydziałowej Rady Samorządu Studentów. Jego celem jest stworzenie nowej przestrzeni dla działań poetyckich studentów, która zachęci i umożliwi do dzielenia się swoją twórczością w szerszym gronie odbiorców i zapewni platformę do swobodnej wymiany myśli o poezji i pisarstwie. 

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze