Fantastyczny Konkurs Literacki JA GORĘ

Fantastyczny Konkurs Literacki Ja Gorę w Centrum Kultury Agora

Ja Gorę, czyli różankowe spotkania z językiem polskim to kolejny projekt lokalny realizowany przez Centrum Kultury Agora. Tym razem organizator proponuje mieszkańcom osiedla nieszablonowe spotkania z językiem polskim, które staną się prawdziwą przygodą.

W ramach Ja Gorę odbędą się m.in.: bezpłatne warsztaty komiksu, grafitti, kreatywnego pisania Loesie, piknik językowy czy konkurs na opowiadanie fantastyczne. Tytuł projektu jest inspirowany pierwszym tomem antologii polskich opowiadań fantastycznych, zredagowanym przez Juliana Tuwima, w którym znalazły się m.in. nowele Henryka Rzewuskiego i Jana Potockiego. Fantastyka, jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich, będzie nam towarzyszyć podczas całego projektu.

Pierwsza część projektu to Fantastyczny Konkurs Literacki JA GORĘ, dla którego inspiracją będzie polska nowela fantastyczna XVIII i XIX wieku.

  • Termin nadsyłania prac: 16 października
  • Nagroda główna: 1500 zł, pozostałe: 1000 zł i 500 zł

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników szeroko rozumianej fantastyki, (horror, postpunk, fantasy, sci – fi, legendy, itp.) 16+, którym niestraszne jest chwytanie za pióro. Twórcom opowiadań CK Agora stawia kilka warunków. Organizatorzy czekają na teksty mieszczące się w dowolnej konwencji szeroko rozumianej fantastyki, każde opowiadanie powinno zawierać frazę „Ja gorę”.  Interpretacje, czas oraz miejsce akcji organizator pozostawia jako tematy otwarte. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, którzy ukończyli 16 rok życia. Każdy kto spełnia powyższe warunki może przesłać  jedną pracę w formie opowiadania.

Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania na stronie Centrum Kultury Agora.

Koordynator: Anna Borowska, tel.071 325 14 83, wew.106, anna.borowska@ckagora.pl.

Projekt  jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty-dodaj do ulubionych 2017”.

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

 

Komentarze