Spotkanie wokół książki „blisko z daleka”. O korespondencji Karpowiczów, Miłobędzkiej i Falkiewicza

Spotkanie wokół książki „blisko z daleka”

Wydawnictwo Ossolineum, Pracownia Współczesnych Form Krytycznych i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie wokół tomu korespondencji Tymoteusza i Marii Karpowiczów z Krystyną Miłobędzką i Andrzejem Falkiewiczem pt. „blisko z daleka. listy 1970-2003”. 

20 maja 2022 (piątek), godz. 18.00 wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona,  wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza.  Spotkanie odbędzie się w ramach programu wydarzeń I Festiwalu im. Jacka Łukasiewicza Korespondencja Marii i Tymoteusza Karpowiczów z Andrzejem Falkiewiczem i Krystyną Miłobędzką jest świadectwem trwającej ponad trzydzieści lat przyjaźni.

Rozmowa twórców, których łączyły lektury, wrażliwość estetyczna oraz codzienne troski, daje wgląd w prywatną i literacką relację pomiędzy jej uczestnikami, a także obrazuje późnonowoczesną rzeczywistość po obu stronach Atlantyku. „Więc będziemy musieli zdać się na korespondencję.

Otwartą. Antyliteracką” – pisał Karpowicz. Listy te – pełne emocji, zaskakująco szczere, anty- i arcyliterackie zarazem – odsłaniają warsztat pisarski jednych z najciekawszych twórców polskich XX wieku oraz ukazują ewolucję ich poglądów na literaturę, sztukę i filozofię.

O książce rozmawiać będą: Jarosław Borowiec (autor opracowania), Joanna Orska (autorka posłowia) i Jan Stolarczyk. Spotkanie poprowadzi Paweł Szroniak.

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze