wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Literatura
  4. Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę – Julia Cameron

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Na spotkaniu uczestnicy porozmawiają o książce „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę" Julii Cameron. Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia.

Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją. W sierpniu 2013 roku „Droga artysty” znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie, opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok m.in. „Stu lat samotności”, „Z zimną krwią” i „Zbrodni i kary”.

Znajduje się również na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Została przetłumaczona na trzydzieści sześć języków i sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy. 

O DKK Kronopio:

Czytanie książek to zajęcie z natury swej dość introwertyczne. My chcemy mu nadać charakter bardziej gromadny, o lekkim wręcz zabarwieniu ekshibicjonistycznym. Odczuwamy, otóż, palącą potrzebę dyskusji o książkach: ważnych, głośnych i kontrowersyjnych. Traktujących o sprawach tak aktualnych, jak i uniwersalnych, tematycznie obejmujących zagadnienia zarówno nam bliskie, jak i te z pozoru dalekie i abstrakcyjne, ale jednak w jakiś dziwny sposób także mocno nas dotyczące. Chcemy wnieść nasze odczucia i refleksje na forum – z samotnej lektury uczynić zaczyn pod debatę grupową.

Mamy silne, graniczące z pewnością przekonanie, że wymiana poglądów w wewnętrznie zróżnicowanym towarzystwie wzbogaci nas wszystkich – pozwoli nam spojrzeć na kwestie poruszane w literaturze z wielu unikalnych perspektyw. Co miesiąc dyskutować będziemy o jednej książce. Interesować nas będą pozycje o charakterze popularnonaukowym (głównie z zakresu nauk humanistycznych) i dzieła zaliczane do literatury pięknej. Tytuł podawany będzie zawsze z miesięcznym wyprzedzeniem. 

Miejsce

Zobacz także