Witajcie w cięższych czasach. Spotkanie z Przemysławem Wielgoszem [online]

Witajcie w cięższych czasach. Spotkanie z Przemysławem Wielgoszem [online]

Spotkanie online z Przemysławem Wielgoszem, redaktorem naczelnym "Le Monde diplomatique", wokół jego nowej książki "Witajcie w cięższych czasach". Z autorem porozmawia pisarka i aktywistka Anna Cieplak.

"Witajcie w cięższych czasach" jest nie tylko kolejnym głosem w debacie o współczesności, ale także próbą wyjścia poza jej ograniczenia. Autor wskazuje, że dyskurs głównego nurtu niebezpiecznie wychylił się w jedną stronę, wmawiając nam, że nadszedł czas silnej władzy i nacjonalizmu, że polityka wynosząca zysk korporacji ponad potrzeby ludzi i środowiska jest jedyną racjonalną, że w kraju takim jak Polska nie ma miejsca na prawa reprodukcyjne dla kobiet, a jedyną alternatywą dla rządów PiS może być powrót do skompromitowanego neoliberalizmu. W rozmowie poruszone zostaną wątki bilansu polskiej transformacji, polityki historycznej, kryzysu gospodarczego i Unii Europejskiej, rządów prawicy w Polsce, wojen kulturowym i hegemonicznych wizji świata - oraz projektów innej, postępowej przyszłości.

Wydarzenie online

Wydawnictwo RM, Le Monde Diplomatique - edycja polska i Tajne Komplety. Prawdziwa księgarnia, a nie sklep z książkami INFORMACJA TECHNICZNA

Aby wziąć udział w spotkaniu, trzeba będzie kliknąć w link, który udostępnimy w dzień spotkania - i postępować zgodnie z instrukcją.

Lokalizacja

online

 

Komentarze