Premiera książki Filipa Zawady w ramach „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”

Premiera książki Filipa Zawady w ramach „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”

21 marca o 19.00 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) we Wrocławskim Domu Literatury będzie odbędzie się spotkanie z Filipem Zawadą wokół premiery jego nowej książki „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”.

O książce, ale także o tym, jak to jest być multiinstrumentalistą w sztuce, porozmawia z autorem Irek Grin – dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury, wydawca, menadżer kultury. Spotkanie odbędzie się w ramach dobrze już znanego wrocławianom cyklu spotkań z pisarzami „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”.

Filip Zawada

został okrzyknięty totalnym odkryciem w polskiej prozie. Znany także jako poeta, muzyk i fotograf. Jest autorem książek: „System jedynkowy” (1997), „Bóg Aldehyd” (1998), „Snajper” (2004), „Świetne sowy” (2013), „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” (2014), „Psy pociągowe” (2011), „Pod słońce było” (2014) oraz „Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty” (2017). Nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (za „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się”) oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Gdynia (za „Psy pociągowe” oraz „Pod słońce było”). Przez lata był związany z zespołami muzycznymi AGD, PUSTKI i Indigo Tree, obecnie gra sam, hip-hopując własne teksty oraz komponuje muzykę do filmów i sztuk teatralnych. Jest także fotografem (w 2011 roku wydał album fotograficzny „Drewniane gody”) oraz kuratorem książek fotograficznych. Odnosi sukcesy w łucznictwie (trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski). Mieszka we Wrocławiu.

„Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”

to trzecia prozatorska książka Filipa Zawady, która ukazała się 13 marca nakładem Wydawnictwa Znak. Jeszcze przed premierą wymieniano ten tytuł w rankingach najbardziej oczekiwanych książek w 2019 roku. Pierwsze opinie recenzentów są niezwykle entuzjastyczne. To historia o ludziach, którzy mają dużo miłości, ale nie mają komu jej dać. Opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Świeża, błyskotliwa proza, która sprawia, że zaczynamy widzieć, jak bardzo świat z naszych wyobrażeń różni się od tego, w którym żyjemy. Z każdą stroną uświadamiamy sobie, że tę książkę Filip Zawada napisał właśnie o nas.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Filipa Zawady, które zapewni krainaksiazek.pl. Wstęp wolny. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub PROZA

Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

Komentarze