Wojna w eterze z użyciem balonów

Wojna w eterze z użyciem balonów

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza wszystkie chętne osoby  między 14 a 26 rokiem życia na popularyzatorski warsztat z cyklu „Laboratorium historii najnowszej”.

  • Zajęcia dla osób 14+/–26 
  • 8 maja (środa) 2019, godzina 16.00
  • zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Muzeum Pana Tadeusza.

„W 1955 roku z Bawarii do Polski poleciało 800 000 balonów…”

W Polsce Ludowej, obowiązywała cenzura, wszystkie media były ściśle kontrolowane. W tej rzeczywistości, w celu znalezienia wiarygodnych informacji kręcono radiową gałką w poszukiwaniu audycji Radia Wolna Europa, a raz, nawet te prawdziwe informacje spadły z nieba. Dzieje Radia Wolna Europa przedstawione na wystawie z użyciem nowoczesnych technologii będą punktem wyjścia do tworzenia animacji poklatkowej.

Prowadząca:

dr Monika Bronowicka – historyk, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za lekcje z historii najnowszej.

O cyklu:

„Laboratorium historii najnowszej” to „historia w działaniu” – połączenie wiedzy ukrytej w muzealnych gablotach z popularyzatorskim warsztatem. Zapraszamy młodzież od 14 do 26 roku życia do udziału w najnowszym cyklu zajęciowym Muzeum Pana Tadeusza.

Wystawa „​Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza jest pretekstem do zgłębiania historii najnowszej Polski, poznawania nieznanych wątków i muzealnych eksponatów. Działania warsztatowe pozwalają pochylić się nad faktami historycznymi w sposób niekonwencjonalny i interesujący. Formuła zajęć pozwoli zaprzyjaźnić się z muzealną wystawą a następnie w sposób nieszablonowy ją skomentować.

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze