Oasis Knebworth 1996

Oasis Knebworth 1996

W Knebworth Park w Wielkiej Brytanii 10 i 11 sierpnia 1996 roku zgromadziło się 250000 fanów muzyki. Wszystko po to, by usłyszeć i zobaczyć, jak zespół Oasis gra dwa epokowe, bijące rekordy sprzedaży koncerty. Bilety na to niezwykłe wydarzenie wyprzedały się w zaledwie jeden dzień! Był to czas, kiedy Wielka Brytania powoli wychodziła z trwającej dekadę recesji.

Rosnące zainteresowanie kulturą i sztuką, związane m.in. z rosnącą popularnością Oasis i innych brytyjskich grup muzycznych, odzwierciedlało odzyskaną na nowo dumę tego kraju. Koncerty w Knebworth, w trakcie których grupa wykonała wiele ze swoich ponadczasowych utworów (takich jak „Champagne Supernova”, „Wonderwall” czy „Don’t Look Back In Anger”), były zarówno przełomowym spotkaniem dla całego pokolenia wielbicieli muzyki, jak i zwieńczeniem sukcesu zespołu. Koncert Oasis Knebworth 1996 to historia tamtego weekendu, widziana oczami fanów, których łączyła niezwykła relacja z grupą.

Wyreżyserowana przez Jake’a Scotta relacja z obszernego koncertu i ekskluzywnych, niepublikowanych dotąd materiałów filmowych, zawiera dodatkowe wywiady z zespołem i organizatorami przedsięwzięcia. To wyjątkowa okazja, by przeżyć jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń ostatnich 25 lat – na dużym ekranie, w filmowym stylu.

Szczegóły Oasis Knebworth 1996

Premiera 2021-09-23
Reżyseria Jake Scott
Obsada
  • Liam Gallagher
  • Noel Gallagher
  • Paul Arthurs
Tytuł oryg. Oasis Knebworth 1996
Gatunek dokumentalny
Rok 2021
Długość 125 min

Komentarze