20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival online

20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival online

W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna stała się bardzo poważna. Dlatego, po wielu rozmowach i analizach, w trosce o zdrowie widzów, organizatorzy podjęli trudną decyzję o przeniesieniu tegorocznych edycji MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival na platformę online.

Oznacza to, że w 5-15 listopada będzie można obejrzeć online  ponad 170 nowych filmów (w tym ponad 130 pełnometrażowych) z programu obu festiwali. W salach kinowych odbędzie się jedynie kilka symbolicznych pokazów, zorganizowanych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Organizatorzy przygotowali się na każdy scenariusz. Budowę platformy video rozpoczęto kilka miesięcy temu. Celem było jednak zorganizowanie festiwalu z widzami w kinie, pokazami  na dużym ekranie, spotkaniami z gośćmi. Pandemia jednak przyspieszyła.  Przyzwolenie na to, żeby widzowie tłumnie gromadzili się w Kinie Nowe Horyzonty, byłoby nieodpowiedzialne.

Na razie trzeba zapomnieć o festiwalach, jakie znamy. Ale jednocześnie organizatorzy nie chą zapominać o  widzach, do których pragną dotrzeć z  programem. To odpowiedzialność zarówno wobec nich, jak również wobec twórców, którzy trafili na tak pechowy moment, powoduje, że przenosimy dużą część festiwali do Internetu. Szacujemy, że będzie to jeden z największych tegorocznych wirtualnych festiwali filmowych na świecie, prezentujących najnowsze kino fabularne.

Część filmów z tegorocznych wirtualnych edycji pokazana zostanie w lipcu przyszłego roku na pokazach kinowych podczas następnych Nowych Horyzontów. 

Osoby, które zakupiły karnety bądź akredytacje, mają możliwość obejrzenia 50 filmów na naszej platformie. Oczywiście będzie można również przełożyć karnet na następny rok bądź go zwrócić. Decyzję można podjąć do 21 października, a więc najpierw będzie można zapoznać się z pełnym programem festiwalu, który zostanie ogłoszony 20 października o 12.00. Sprzedaż biletów i dostępów na platformę rozpocznie się 27 października o 12.00.

Wideo / zdjęcia

Komentarze