Kino letnie Zajezdni

Kino letnie Zajezdni

W najbliższych tygodniach wielbicielom X muzy i rozrywek na świeżym powietrzu nie zabraknie atrakcji. Zadba o to Centrum Historii Zajezdnia, które już kolejny sezon z rzędu zaprasza na letnie kino plenerowe na placu przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.
 
Wakacyjne kino pod chmurką w Zajezdni w ostatnich latach zaskarbiło sobie serca Wrocławian. W tym roku, mimo ograniczeń związanych z koronawirusem, wielbiciele filmu i rozrywki również się nie zawiodą. Zaplanowane na lipiec i sierpień seanse związane będą z dość aktualną tematyką epidemii i nieco bardziej abstrakcyjnym, choć niewątpliwie pobudzającym wyobraźnię, motywem zombie.
 
Zobaczymy obrazy tak kultowych reżyserów jak Terry Gilliam (min. „Sens życia według Monty Pythona”, „Las Vegas Parano”), Edgar Wright (min. „Hot Fuzz”, „Baby Driver”), Alfonso Cuarón (min. „I Twoją matkę też”, oscarowe „Grawitacja” i „Roma”) oraz Marc Forster (min. „Marzyciel”, „Monster’s Ball”, „Przypadek Harolda Cricka”).
 
Na każdy seans przewidziane jest ok. 150 miejsc: 40 leżaków udostępnianych przez Centrum Historii Zajezdnia oraz miejsca przeznaczone na prywatne krzesełka, leżaki, poduszki czy koce.
 
Ponadto, tak jak w poprzednich latach, dostępny będzie również parking, a zmotoryzowani fani kina będą mogli oglądać filmy ze swoich pojazdów, słuchając ścieżki filmowej przez radio samochodowe.

Repertuar letniego kina plenerowego jest następujący:

  • 10 lipca, godz. 21.00 – 12 małp, reż. Terry Gilliam
  • 24 lipca, godz. 21.00 – Wysyp żywych trupów, reż. Edgar Wright
  • 7 sierpnia, godz. 21.00 – Ludzkie dzieci, reż. Alfonso Cuarón
  • 21 sierpnia, godz. 21.00 – World War Z, reż. Marc Forster.

Wstęp bezpłatny.

Komentarze