Wiedźmin | Cykl "Poza granice wyobraźni"

Wiedźmin – Cykl „Poza granice wyobraźni”

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza wszystkich miłośników kina w podróż „Poza granice wyobraźni”.  W ramach nowego cyklu prezentowane będą najciekawsze rodzime produkcje z gatunku fantasy i science-fiction.

Każdy pokaz będzie się składał z trzech części: spotkania z zaproszonymi gośćmi, wystąpienia filmoznawcy przybliżającego tematykę danego obrazu oraz projekcji filmu. "Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy; od Bramy Powroźniczej...

„Powyższy cytat zna każdy miłośnik fantastyki w Polsce, dlatego wybór pierwszego filmu z cyklu "Poza granice wyobraźni" nie mógł być inny.

Organizatorzy zapraszają na „Wiedźmina" w reż. Marka Brodzkiego! Ekranizacja wiedźmińskiej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego wciąż wzbudza w widzach ambiwalentne uczucia. Bardzo dobra rola Michała Żebrowskiego, znakomita muzyka Grzegorza Ciechowskiego oraz...nietuzinkowe efekty specjalne sprawiły, że film zapadł w pamięć, a wielu fanów – pomimo oczywistych niedociągnięć i upływu 19 lat od premiery - wciąż darzy obraz Marka Brodzkiego dużym sentymentem.

W programie: 18:00 - spotkanie z gośćmi specjalnymi - rzemieślnikami z wrocławskiej pracowni Rextorn Metalwork, odpowiedzialnymi za stworzenie rekwizytów do „Gry o Tron”; 18:45 - wystąpienie wprowadzające 19:00 - początek seansu Bilety w cenie 5zł do nabycia przed pokazem w kasie Centrum Historii Zajezdnia.

Partnerami wydarzenia są: Dni Fantastyki, Centrum Technologii Audiowizualnych, Projekt Scorpio oraz Rextorn Metalwork.

Komentarze