Letnie Kino w Centrum Historii Zajezdnia

Letnie Kino w Centrum Historii Zajezdnia

Podczas nadchodzących wakacji, na placu przed Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się osiem projekcji, na które wejdziemy za darmo. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną najsłynniejsze produkcje filmowe ostatnich lat, których wspólnym mianownikiem będzie czas. Piątkowe seanse filmowe będą rozpoczynać się godzinie 21.30, warto jednak przyjść do Zajezdni wcześniej.

Plac przed Centrum zamieni się w specjalnie przygotowaną dla potrzeb kinomanów przestrzeń. Na miłośników kina będą czekać wygodne leżaki i krzesełka oraz ciepłe koce na chłodniejsze wieczory. Nie zabraknie również muzyki oraz food-trucków z przekąskami. Do dyspozycji zmotoryzowanych widzów oddany zostanie parking przy Zajezdni, a filmy będzie można obejrzeć także z wnętrza własnego auta, słuchając ścieżki filmowej za pomocą radia.

Cykl Kina Letniego Zajezdni rozpocznie się od najgłośniejszego filmu ostatnich lat – obsypanej nagrodami na całym świecie „Zimnej Wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Nominowany do Oscara film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Film zostanie zaprezentowany w wersji z angielskimi napisami.

Trzecia edycja Kina Letniego w Zajezdni organizowana jest we współpracy z DCF – Dolnośląskim Centrum Filmowym. To dzięki połączeniu naszych sił będziemy mogli spędzić piątkowe wieczory na seansach wyselekcjonowanych filmów.

Repertuar:

19.07.2019, godz. 21:30 | „Najlepszy"

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się pewne dwie kobiety.

26.07.2019, godz. 21:30 | „Zaklęci w czasie"

Zatrać się w romantycznej historii o podróży dwóch serc. Artystka Clare Abshire odczuwa emocjonalną więź z Henrym De Tamble, przystojnym bibliotekarzem, który wbrew swej woli podróżuje w czasie. Claire i Henry zdają sobie sprawę, że w każdej chwili mogą zostać rozdzieleni, dlatego pielęgnują wspólne chwile, napawając się namiętnością dwojga ludzi.

02.08.2019, godz. 21:30 | „Interstellar"

Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka Kipa Thorne'a.

09.08.2019, godz. 21:30 | „Operacja Argo"

Historia tajnej operacji ratowania sześciu pracowników ambasady amerykańskiej, którzy stali się zakładnikami w ogarniętym rewolucją Teheranie w 1979 roku. Film zyskał wielkie uznanie na świecie. 

Wideo / zdjęcia

Komentarze