Wichrowe wzgórza

Wichrowe wzgórza

Nowa adaptacja klasycznej brytyjskiej powieści, wielokrotnie przenoszonej na kinowy ekran. Tym razem za kamerą Wichrowych wzgórz stanęła Andrea Arnold, jedna z najlepszych współczesnych reżyserek, mająca w dorobku nagradzane filmy Red Road i Fish Tank.
Wydane po raz pierwszy w 1847 roku Wichrowe wzgórza autorstwa Emily Brontë są opowieścią o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Niespełnione uczucie wywołuje lawinę zdarzeń, które staną się przyczyną rodzinnej tragedii.
Nowa wersja Wichrowych wzgórz powstaje na podstawie scenariusza Olivii Hetreed (Dziewczyna z perłą), a za najlepszych odtwórców głównych ról Andrea Arnold uznała osiemnastoletnią Kayę Scodelario, gwiazdę serialu Skins oraz debiutanta, Jamesa Howsona. Wcieli się on w Heathcliffa, którego grały już takie aktorskie sławy, jak Laurence Olivier, Timothy Dalton czy Ralph Fiennes. Co ciekawe, Howson to pierwszy w historii czarnoskóry odtwórca tej roli.

Szczegóły Wichrowe wzgórza

Premiera 2011-09-06
Reżyseria Andrea Arnold
Scenariusz Andrea Arnold, Olivia Hetreed
Obsada
  • Kaya Scodelario - Catherine Earnshaw
  • James Howson - Heathcliff
  • James Northcote - Edgar Linton
Operator Robbie Ryan
Tytuł oryg. The Wuthering Heights
Kraj Wielka Brytania
Gatunek dramat
Rok 2011
Długość 128 min

Komentarze