Walentynki i antywalentynki w kinie DCF

Walentynki i antywalentynki w DCF-ie

14 lutego w repertuarze DCF znajdą się walentynkowe tytuły, takie jak „Planeta Singli 3” – kontynuacja kasowej polskiej komedii romantycznej, czy „Walc w alejkach” – historia miłości rodzącej się między alejkami supermarketu.

W tym roku również dwa specjalne seanse antywalentykowe, podczas których będzie można zobaczyć miłość nietypowych bohaterów – trolli i wampirów. Będzie także przedpremierowo nominowana do Oscara „Granica” i film Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”.

Bilety na wszystkie seanse 16 zł – na stronie organizatora.

Seanse antywalentynkowe

  • „Granica”, reż. Ali Abbasi | Dania, Szwecja 2018 | Sala Lwów, godz. 18.30, pokaz przedpremierowy

Jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie, której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”. Film został mi.in. wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes i został nominowany do Oscara za charakteryzację. 

Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. To na pewno nie będzie zwyczajna love story. 

  • „Tylko kochankowie przeżyją", reż. Jim Jarmusch | Francja, Grecja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Cypr 2013 | Sala Lwów, godz. 20.30

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers”, „Truposza” i „Ghost Doga”, który tym razem zdaje się mówić – tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie są wampirami, zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Seanse walentynkowe

  • „Planeta Singli 3”, reż. Sam Akina, Michał Chaciński | Polska 2018. Obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Danuta Stenka, Piotr Głowacki. 

Trzecia część i wielki finał komediowego hitu, który chwycił za serca, rozbawił do łez i rozkochał w sobie miliony widzów. Wraz z powrotem dotychczasowych, uwielbianych bohaterów (Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Joanna Jarmołowicz) na wielkim ekranie pojawią się nowe, zaskakujące nazwiska. 

  • „Walc w alejkach”, reż. Thomas Stuber | Niemcy 2018. Obsada: Franz Rogowski, Sandra Hüller, Peter Kurth, Andreas Leupold. 

Słodko-gorzka historia miłości, samotności i przyjaźni, rozgrywająca się w alejkach supermarketu. Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych.

Komentarze