Kinematograf Wrocławski: „Pociąg do Hollywood” – pokaz filmu i spotkanie

Kinematograf Wrocławski: „Pociąg do Hollywood” – pokaz filmu i spotkanie

Trzecia odsłona cyklu Kinematograf Wrocławski. Hasło przewodnie zbliżającego się sezonu – „Twórcy” – stanie się okazją, nie tylko do pokazywania filmów korzystających z plenerów stolicy Dolnego Śląska, ale i spotkań z osobami, które na przestrzeni lat współtworzyły filmowy Wrocław. Gośćmi cyklu będą reżyserzy, asystenci reżyserów, scenografowie i operatorzy.

Jako pierwszy w tej odsłonie cyklu pokazany będzie „Pociąg do Hollywood” w reżyserii Radosława Piwowarskiego, czyli komedię z Katarzyną Figurą w roli dziewczyny marzącej o podbiciu filmowego świata. Grana przez nią Mariola pragnie zostać gwiazdą na miarę Marylin Monroe. 

Gośćmi spotkania  będą: 

Radosław Piwowarski

ceniony polski reżyser i scenarzysta. W 1971 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną, a od 1972 do 1981 był członkiem Zespołu „X” kierowanego przez Andrzeja Wajdę. Debiutował filmem „Yesterday” w 1984 r. W 1998 roku został dyrektorem programowym I Programu Telewizji Polskiej.

Barbara Komosińska

scenografka, która odpowiedzialna była za dekorację wnętrz m.in. w filmie „Pociąg do Hollywood”. Absolwentka Wydziału Architektury Uniwersytetu Wrocławskiego, a także członek Polskiej Akademii Filmowej.

Kuratorem cyklu jest Lech Moliński – animator kultury filmowej, współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Harmonogram pokazów:

  • 11.09 „Pociąg do Hollywood”, reż. Radosław Piwowarski
  • 9.10 „Kto wierzy w bociany?”, reż. Helena Amidżaribi, Jerzy Stefan Stawiński
  • 20.11 „Konsul”, reż. Mirosław Bork
  • 11.12 „Uciec jak najbliżej”, reż. Janusz Zaorski

Komentarze