Polish Cinema for Beginners

10. Polish Cinema for Beginners

Jubileuszowy, 10. sezon Polish Cinema for Beginners – prezentujący polskie kino cykl nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ponownie w Kinie Nowe Horyzonty. To pięć filmów i wyjątkowi goście, którzy spotkają się z międzynarodową publicznością, by porozmawiać o tym, co ma znaczenie: rodzinie.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Family Matters

Odbywająca się pod hasłem „Family Matters", 10. edycja Polish Cinema for Beginners skupi się na filmowych obrazach polskiej rodziny – wesołym i gorzkim, dawnym i współczesnym.

1 marca, na otwarcie sezonu, absolutny klasyk polskiego kina: „Życie rodzinne” Krzysztofa Zanussiego, opowiadający o tym, jak trudno odciąć się od korzeni. Jeden z najlepszych filmów w dorobku reżysera pokazany zostanie w zrekonstruowanej cyfrowo wersji.

Podczas kolejnych spotkań – w co drugi czwartek o godz. 19.00 – widzowie przyjrzą się komediowym przedstawieniom rodziny w „Rewersie" Borysa Lankosza i „Moich córkach krowach” Kingi Dębskiej oraz dramatycznym losom warszawskiego małżeństwa z „Placu Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze czy nietypowemu rodzeństwu z „Komunii" Anny Zameckiej.

Program przeglądu

  • 1 marca: „Życie rodzinne”, reż. K. Zanussi 
  • 15 marca: „Rewers”, reż. B. Lankosz
  • 5 kwietnia: „Moje córki krowy”, reż. K. Dębska
  • 19 kwietnia: „Komunia”, reż. A. Zamecka
  • 5 maja: „Plac Zbawiciela”, reż. K. Krauze, J. Kos-Krauze

Wszystkie projekcje o godz. 19.00.

Goście, goście...

Wśród gości jubileuszowego sezonu nie zabraknie twórców filmowych – z wrocławską publicznością spotkają się m.in. reżyserki Kinga Dębska i Anna Zamecka. Pokazy jak zwykle opatrzone będą angielskimi napisami, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię.

Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

 Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. 

Wideo / zdjęcia

Komentarze