Smaki Niemiec - Podróż kulturalna po Saksonii i Westfalii

Smaki Niemiec – Podróż kulturalna po Saksonii i Westfalii

„Podróż kulturalna – Smaki Niemiec w Domu Edyty Stein" to niemiecko-polski projekt kulturalny skierowany do mieszkańców Dolnego Śląska. Jego celem m. in.: jest wsparcie współpracy oraz wymiana transgraniczna myśli, kultury, sztuki społeczności lokalnej współczesnych Niemiec w ramach spotkań kulturalnych z degustacją kuchni regionalnej i warsztatów kulinarnych.

Na uczestników czeka szereg interesujących propozycji. 6 października organizatorzy zapraszają na Dzień z kulturą Saksonii. Od 13.30 proponują udział w warsztatach kulinarnych pod okiem zawodowego kucharza z Saksonii. Na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w tym arcyciekawym wydarzeniu, czeka porcja doznań zmysłowych, smaczne potrawy i świetna zabawa. Tego samego dnia o godzinie 19.00, przy okazji spotkania z pisarzem Romanem Isreal, będzie można spróbować potraw kuchni z regionu Saksonii.

Uczestnictwo w obu wydarzeniach jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja.

Z kolei 18 października zaplanowano Dzień z kulturą Westfalii. Poznawanie regionu rozpoczniemy, podobnie jak poprzednio, od kuchni. Jesteśmy zdania, że przez żołądek wiedzie najkrótsza droga do serca – i to nie tylko w sprawach dotyczących miłości. Dlatego organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach kulinarnych, które, rozpoczną się o 13.30 i potrwają do 17.00 Poprowadzi je wytrwny gastronom, rodowity mieszkaniec Westfalii, Oliver Alefs.

Tym, którzy nie zdołają dotrzeć na warsztaty, proponują udział w wieczorze z artystami, podczas którego będzie można ocenić efekty pracy uczestników kulinarnego eksperymentu. Degustację ubogaci śpiewem i poezją Jolanta Wolters. Można będzie też zapoznać z wystawą prac Mauga Houba-Hausherr. Także udział w tych imprezach jest bezpłatny

Udział w wydarzeniach wymaga potwierdzenia. Można  się zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio na miejscu - w Domu Edyty Stein. Kontakt: biuro@edytastein.org.pl tel; 71 372 09 77.

Lokalizacja

Towarzystwo im. Edyty Stein Dom Edyty Stein

 

Komentarze